Armija atvēlēs resursus iekšlietu resoram Covid-19 ierobežojumu kontrolei

FOTO: Armīns Janiks (Aizsardzības ministrija)

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) sākuši plānot, kādus resursus atvēlēt iekšlietu resoram, lai palīdzētu kontrolēt Covid-19 ierobežošanai noteiktās prasības.

Aizsardzības ministrijas runasvīrs Kaspars Galkins aģentūrai LETA teica, ka patlaban  sākta plānošana par NBS atbalsta sniegšanu iekšlietu resoram un paredzētie resursi būs atkarīgi no tā, kādu palīdzību lūgs Iekšlietu ministrija.

Galkins uzsvēra, ka armijai jau ir pieredze ar palīdzības sniegšanu policijai un robežsardzei. Pavasarī, esot spēkā ārkārtējai situācijai, karavīri un zemessargi devās patruļās uz valsts austrumu robežas, bet valsts iekšienē ar Valsts policiju piedalījās kopīgās mācībās, kuru laikā likumsargiem sniedza atbalstu Covid-19 ierobežojumu kontrolē.

Valdība otrdien nolēma, ka Valsts robežsardze sadarbībā ar NBS un Valsts policiju no 7.decembra pastiprināti uzraudzīs, vai Latvijā ieceļojošas personas pilda noteikto pienākumu – iesniegt apliecinājuma anketu personu informācijas sistēmā "covidpass.lv".

Tāpat policijai būs jākontrolē citi papildu uzliktie Covid-19 mazināšanai paredzētie ierobežojumi. Patlaban nav zināms, vai policijai būs nepieciešams armijas atbalsts arī šo ierobežojumu kontrolē.

Uz augšu
Back