"Omegai" ielaužoties cietokšņa cienīgā ēkā, vīrietis podā cenšas noslīcināt narkotikas un tūkstošiem eiro

FOTO: Valsts policija

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 3. nodaļas amatpersonas prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai nodevušas kriminālprocesu, kas sākts šā gada 24. aprīlī par narkotisko vielu realizāciju, glabāšanu lielos apmēros, kā arī noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu.

Likumsargi nonāca uz pēdām personu grupai un šā gada maijā aizturēja trīs personas. Kopumā tika izņemts ap 10 kilogramu dažāda veida narkotisku vielu, kuru aptuvenā vērtība ir ap 150 000 eiro.

Veicot mērķtiecīgus pasākumus narkotiku aprites apkarošanas jomā, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes likumsargi atklāja kādu ēku Rīgas centrā, kur, iespējams, notiek nelikumīgas darbības ar narkotiskām vielām. Policijā tika sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253.1. panta pirmās daļas (par narkotisko un psihotropo vielu iegādāšanos, glabāšanu, realizācijas nolūkā, kā arī realizāciju), kā arī pēc Krimināllikuma 253.1. panta trešās daļas (par narkotisko vielu realizāciju, glabāšanu realizācijas nolūkā, ja tā izdarīta lielos apmēros un organizētas grupas sastāvā).

FOTO: Valsts policija

Kriminālprocesā tika veikts apjomīgs darbs saistībā ar nelegālu narkotisko vielu apriti, un Rīgas Kriminālpolicija nolēma pārbaudīt šo māju Rīgas centrā. Ņemot vērā, ka ēka bija nožogota gluži kā cietoksnis un caur žogu nebija iespējams iekļūt, tika piesaistīta arī Valsts policijas pretterorisma vienība “Omega”, ar kuras palīdzību izdevās iekļūt teritorijā un pēcāk arī pašā mājā. Pēc iekļūšanas slēgtajā teritorijā policisti konstatēja, ka ēka ir aprīkota ar speciāliem logiem, caur kuriem nav iespējams iekļūt, teritorijā tiek veikta videonovērošana, ir ierīkota signalizācija un izvietoti kustību sensori.

Brīdī, kad policisti mēģināja iekļūt ēkā, tur esošais vīrietis, iespējams, videonovērošanas kamerās bija pamanījis policistus un nekavējoties mēģināja atbrīvoties no lietiskajiem pierādījumiem. Daļu narkotisko vielu un vairākus tūkstošus skaidras naudas viņš mēģināja iznīcināt, aizskalojot to tualetes podā. Taču kanalizācijas vads aizsprostojās un pierādījumi iesprūda tajā. Likumsargiem nācās pieaicināt atbildīgos dienestus, lai varētu pārbaudīt, vai daļa narkotiku un naudas nav aizskalota stāvvadā. Notikuma vietā tika atrasts un izņemts liels daudzums narkotisko vielu un vairāki tūkstoši skaidras naudas. Tika aizturēts 1985. gadā dzimis vīrietis.

FOTO: Valsts policija

Likumsargi kriminālprocesa ietvaros veica vairākas kratīšanas, tostarp dzīvesvietās, īpašumiem pieguļošajās telpās un automašīnā – kopumā tika izņemtas ap 10 kilogramu narkotisko vielu – 3,6 kilogrami MDMA tablešu, 1,7 kilogrami marihuānas, viens kilograms metamfetamīna, 2,4 kilogrami amfetamīna un 1,1 kilograms kokaīna. Atrasto un atsavināto narkotisko vielu kopējā vērtība ir aptuveni 150 000 eiro.

Tāpat tika izņemta Lexus RX markas automašīna. Izmeklēšanā noskaidrots, ka automašīnas iegāde saistīta ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu. Transportlīdzekļa iegādes vērtība ir bijusi aptuveni 28 000 eiro, un tam tika uzlikts arests. Par šo faktu sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 195. panta pirmās daļas – par noziedzīgi iegūto finanšu līdzekļu legalizāciju. Arī kratīšanas laikā atrastajiem skaidras naudas līdzekļiem – 9804 eiro - tika uzlikts arests. Tāpat tika atrasti un atsavināti pieci ieročiem līdzīgi priekšmeti, sākts kriminālprocess un nozīmētas ekspertīzes.

Kriminālprocesa ietvaros šī gada maijā tika aizturēta trīs personu grupa – 1985., 1987. un 1984. gadā dzimuši vīrieši. 1985. gadā dzimušajam vīrietim tiesa šā gada maijā piemēroja apcietinājumu. Jāpiebilst, ka 1985. un 1987. gadā dzimušie vīrieši jau iepriekš sodīti par analoģiskiem noziegumiem saistībā ar nelikumīgu narkotisko vielu apriti. 1984. gadā dzimušais vīrietis iepriekš nav bijis tiesāts.

Šī gada 30. novembrī kriminālprocess nodots kriminālvajāšanas sākšanai.

Uz augšu
Back