Seskam Moncas rallijs beidzas drošības barjerās
Papildināts ar sportista komentāru

FOTO: www.instagram.com/officialwrc

Šajā nedēļas nogalē leģendārajā Moncas autodromā un tā apkaimē norisinās pasaules rallija čempionāta noslēdzošais posms. Tas ir arī pēdējais posms junioru čempionāta dalībniekiem, to starpā Mārtiņam Seskam. 

To, ka šīs sacensības nebūs medusmaize un kļūs par īstu izaicinājumu visiem dalībniekiem, parādīja jau rallija maršruta pirmie metri, kas ietvēra vēsturisko Moncas trases ovālu. Tas cita starpā no turpmākas cīņas par čempiona titulu izsita beļģi Tjerī Nevilu no Hyundai vienības.

Pirms Moncas rallija čempionāta līderis junioru ieskaitē bija Sesks, tomēr pēdējā posmā braucējiem ir iespēja izcīnīt pusotru reizi vairāk punktu nekā parasti, tādēļ atslābt nevar nevar ne mirkli. Galu galā zviedru Tomu Kristensonu no Seska šķir tikai 10 punkti.

FOTO: www.instagram.com/officialwrc

Rallijs JWRC braucējiem, kas pretendē uz titulu, sākās spraigi. Pēc trešā ātrumposma Kristensons no seska bija atrāvies tikai 1,6 sekundes. Taču ceturtajā ātrumposmā Latvijas ekipāža, ietriecoties stabā, sadūra riepu un sabojāja spēkrata priekšgalu. Rezultātā laika plaisa starp abiem sportistiem pieauga līdz vairāk nekā 2 minūtēm.

Sesks gan saglabāja otro pozīciju rallija kopvērtējumā un arī pamatotas cerības uz titula iegūšanu. Tomēr Moncas apkaime izrādījās pārāk liels izaicinājums un jau septītajā ātrumposmā uz mitra un auksta asfalta Sesks piedzīvoja avāriju, pēc kuras viņa rallija Ford Fiesta palika bez aizmugurējiem riteņiem un sacensības turpināt nevar.  

FOTO: M-Sport Media

“Biezās sniega segas un citādi neparedzamo laikapstākļu dēļ, sacensību trešā diena, kurā seši no septiņiem ātrumposmiem notika kalnu posmos, sagādāja ne mazums raižu. Sestdienas rīta pirmo ātrumposmu (SS7) sākām labā tempā, iedzenot sīvāko konkurentu Tomu Kristensonu. Taču ātrumposma vidū lielā ātrumā pazuda bremzes un avarējām. Trieciens bija ļoti spēcīgs, uz mirkli piedzīvojām šoku, taču paši spējām izkļūt no auto. M-Sport Ford Fiesta Rally 4 karkass izturēja. Pēc avārijas ar helikopteru tikām nogādāti slimnīcā uz pārbaudēm,” skaidro LMT Autosporta akadēmijas pilots Mārtiņš Sesks.

Uz augšu
Back