Muita liedz ievest valstī 145 000 kontrabandas cigarešu

FOTO: VID

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot kravas automašīnu un vilcienu kontroli, nedēļas nogalē novērsušas 145 400 cigarešu jeb 7270 paciņu kontrabandu, aģentūru LETA informēja VID.

Cigaretes bija noslēptas kravas automašīnas riepās, ka arī ar vilcienu no Baltkrievijas ievestā šķeldas kravā.

Sestdien, 5.decembrī, Terehovas muitas kontroles punkta amatpersonas, pamatojoties uz riska analīzes rezultātiem, kontroles veikšanai novirzīja kādu no Krievijas iebraukušu kravas automašīnu. Izvērtējot skenēšanas attēlus, muitniekiem radās aizdomas par nedeklarētām precēm puspiekabes riepās. Aizdomas par tabakas izstrādājumu slēpšanu apstiprinājās, muitas kinologam ar darba suni pārbaudot transportlīdzekli.

Demontējot riepas, konstatēti 50 000 cigarešu "Marlboro" bez akcīzes markām un 15 400 cigarešu "Camel" un "Kent" ar Kirgizstānas akcīzes nodokļa markām. Kopumā riepās bija noslēpti 65 400 cigarešu jeb 3270 paciņu.

Savukārt piektdien, 4.decembrī, pamatojoties uz skenēšanas attēlu analīzes rezultātiem, Daugavpils preču stacijā veikta no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena muitas kontrole. Tās laikā muitas amatpersonas konstatēja, ka šķeldas kravā ir noslēpti iepakojumi ar cigaretēm. Kontroles rezultātā izņemti 80 000 cigarešu jeb 4000 paciņu "Premjer" ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām.

Valstij nenomaksāto nodokļu summa par izņemtajām cigaretēm ir gandrīz 25 000 eiro.

2020.gada 11 mēnešos VID Muitas pārvaldes veikto kontroles pasākumu rezultātā kopumā izņemti 71,9 miljoni kontrabandas cigarešu.

Uz augšu
Back