Makrons inficējies ar Covid-19; viņam ir slimības simptomi
Papildināts

Francijas prezidents Emanuels Makrons FOTO: SIPA/Scanpix

Francijas prezidentam Emanuelam Makronam ir pozitīvs Covid-19 tests, vēsta raidorganizācija BBC.

42 gadus vecajam Makronam ir slimības simptomi. Viņš paziņojis, ka vienu nedēļu pašizolēsies.

"Prezidenta tests uz Covid-19 šodien bija pozitīvs," teikts Elizejas pils paziņojumā, piebilstot, ka tests Makronam veikts "pēc pirmo simptomu parādīšanās".

Makrons "joprojām atbild" par valsts vadīšanu, taču nākamās septiņas dienas darīs to attālināti, norādīja valdības pārstāvis.

10

Pašizolācijā dosies arī Francijas premjerministrs Žans Kastekss, jo viņš kontaktējies ar Makronu, paziņoja premjera birojs.

Kasteksam nav simptomu, taču viņš ceturtdien nedosies uz Senātu, lai izklāstītu valdības stratēģiju attiecībā uz vakcināciju pret Covid-19, pavēstīja birojs.

Pagājušajā nedēļā ar Makronu tikās Eiropadomes prezidents Šarls Mišels, un arī viņš jau ievēro pašizolācijas režīmu, ceturtdien pavēstīja Mišela preses sekretārs.

"Ievērojot piesardzības pasākumus, prezidents pašizolēsies," tviterī pavēstīja Mišela pārstāvis.

Ar Makronu ticies arī Spānijas premjerministrs Pedro Sančess, un arī viņš jau ceturtdien ievēro karantīnu, pavēstīja premjera birojs.

Sančesam nekavējoties tiks veikts Covid-19 tests, un viņš "ievēros karantīnas prasības līdz 24.decembrim", kad būs pagājušas desmit dienas kopš viņa tikšanās Parīzē ar Francijas prezidentu.

Makrons ir viens no vairākiem valstu līderiem, kas inficējušies ar jauno koronavīrusu, kuru vidū ir arī Lielbritānijas premjers Boriss Džonsons un ASV prezidents Donalds Tramps.

Francijā tuvākajā laikā sāksies vakcinācijas kampaņa un valsts cer līdz gada beigām saņemt vairāk nekā miljonu Covid-19 vakcīnu devu.

Trešdien Francijā tika reģistrēti vairāk nekā 17 500 jauni inficēšanās gadījumu. Kopš pandēmijas sākuma 67 miljonu iedzīvotāju valstī reģistrēti aptuveni 2,4 miljoni inficēšanās gadījumu.

Uz augšu
Back