Noskaties: "Dzirnu" jaunā paaudze velta enerģisku deju maskošanās tradīcijai

"Dzirnas" FOTO: publicitātes

Deju skolai "Dzirnas" tapis jauns dejas videoklips, kas veltīts ziemas saulgriežu maskošanās tradīcijai. 

Gada tumšākajā laikā nepazaudēt dzīvesprieku, gaišu skatu nākotnē, dziesmu un deju tradīcijas – svarīgi toreiz un tagad. 

Budēļos, ķekatās, kaļadās jeb čigānos iešana ir viena no zināmākajām latviešu tradīcijām - budēļus visur laipni sagaidīja, bagātīgi pacienāja un apdāvināja, jo tas solīja svētību tam namam un ģimenei, kurā budēļi ciemojās. Kurš gan gribētu atteikties no svētības? Budēļi atnesa svētību ikvienai vietai, kur tie ieradās. “Dzirnas” grib to darīt arī tagad, izmantojot šo video kā starpnieku.

Videoklips tapis Covid-19 ierobežojumu laikā decembra pirmajā pusē. Dejotāji apguvuši dejas kombinācijas attālināti, izmantojot Zoom. Katra dejotāja tēlu veidojuši vecāki un ģimenes locekļi, katrs dejotājs filmēts atsevišķi. Dejotāji “satikušies” tikai ar video pēcapstrādes palīdzību. Savukārt lielās budēļu maskas, ko attēlojuši deju skolas “Dzirnas” pedagogi un horeogrāfi, filmētas Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā.

Mūzika: “Svātki Guoja”, folkloras kopa “Laiksne”. Horeogrāfija: Dagmāra Bārbale, Kaspars Brauns. Dejo: Agra Daņiļeviča deju skolas “Dzirnas” 3A sag. grupa, kā arī deju skolas pedagogi. Filmēja: vecāki un ģimenes.

Noskaties!

Uz augšu
Back