Kosmētikas ampulas - vai tiešām tik efektīvas?

FOTO: unsplash.com

Arvien vairāk sieviešu savā ikdienas sejas kopšanas rituālā iekļauj kosmētikas ampulas, taču vai tās patiešām ir tik vērtīgas, vai arī to iedarbība ir pārvērtēta? 

Ampulas, salīdzinot ar krēmiem un serumiem, ir koncentrētākas, tāpēc arī tām ir vairākas priekšrocības - tās ātrāk un dziļāk iedarbojas uz ādas šūnām, un rezultāts bieži vien redzams jau nākamajā dienā.

Taču koncentrētā sastāva dēļ tās paredzētas lietošanai kursa veidā, nevis ikdienā, turklāt, izvēloties ampulu veidu, jāņem vērā arī sezonalitāte.

"Kosmētikas ampulas lietot var jebkurš neatkarīgi no vecuma vai sejas ādas stāvokļa. Taču, tā kā to sastāvs ir koncentrēts,

pirms lietošanas ir rūpīgi jāpārliecinās, kādam ādas tipam vai problēmām tās paredzētas.

Visbiežāk ampulas izvēlas, kad sejas ādu skārušas dažādas ādas problēmas, piemēram, akne, pigmentācija, vai ir redzamas ilgstoša noguruma sekas," stāsta skaistuma konceptveikala Apotheka Beauty kosmētiķe Katrīna Blumberga.

Ampulas, lai mazinātu bezmiega sekas

Ampulas spēj ātri atveseļot sausu, jutīgu ādu, palīdz izlīdzināt grumbiņas un koriģēt ādas toni. Tās efektīvi palīdz arī cīnīties ar pigmentāciju vai aknes atstātajām rētām. Šobrīd kosmētikas ampulu klāsts ir ļoti plašs un atrodamas pat tādas, kuras

satur melatonīnu, ko mēdz dēvēt par miega hormonu - tās ļoti piemērotas izņēmuma situācijām, kad miegam netiek atvēlēts pietiekami daudz laika, taču no rīta nepieciešams izskatīties možam.

Ampulās pieejams arī retinols, kolagēns, elastīns, hialuronskābe vai šo vielu kokteiļi.

C vitamīns ampulās vislabāk saglabā savas īpašības

Šobrīd pieprasītas ir ampulas ar C vitamīnu, jo šādā formā tas spēj vislabāk saglabāt savas labās īpašības - saskarē ar gaisu C vitamīns oksidējas, tāpēc iepakojumos, kuri tiek izmantoti ilgākā periodā, tas vairs nepilda savas funkcijas.

C vitamīns ādai ir ļoti svarīgs, jo tas ir spēcīgs antioksidants, kas neitralizē brīvos radikāļus un stiprina ādas aizsardzības sistēmu.

Tas ir svarīgs arī kolagēna ražošanai ādas šūnās un kavē novecošanās pazīmes.

Katrai sezonai atšķirīgs ampulu kurss

Ziemas periodā jutīgai ādai ieteicams kurss ar ādu nomierinošām ampulām, kas satur lakricas un auzu ekstraktu. Tie nomierina sakairinātu, apsārtušu ādu, palīdz sakārtot ādas mikrofloru un atjaunot hidrolipīdu slāni jeb ādas aizsargbarjeru. Pavasarī un vasarā var lietot mitrinošās ampulas ar hialuronskābi, kolagēnu, elastīnu vai E vitamīnu, kas ādu mitrinās. Savukārt rudens periodā noderēs C vitamīns un retinols, jo vasarā šīs vielas nav ieteicams iekļaut ikdienas kopšanas rutīnā saules ietekmes dēļ - var veidoties pigmentācijas plankumi, jutīgums, saules apdegumi, nevienmērīgs ādas tonis. Var lietot nakts ampulas, kas iedarbojas kā pīlings, jo satur dažādas skābes, piemēram, glikolskābi, pienskābi, salicilskābi. Tās noloba ādas lieko raga slāni, un nav nepieciešams papildus lietot skrubi vai abrazīvos kopšanas līdzekļus. Šādu ampulu kursu ieteicams izlietot, sākoties katrai sezonai, bet pēc tam var lietot ierastos ādas kopšanas līdzekļus.

Kas jāņem vērā, lietojot ampulas

Pārsvarā ampulas pieejamas iepakojumos pa 10 vai 20 ampulām atkarībā no kursa ilguma. Nav ieteicams lietot tās ilgāk kā paredzēts, jo āda paņem sev tieši tik, cik tas ir vajadzīgs. Lai ampula būtu efektīva, tā jāizmanto 24 līdz 48 stundu laikā no atvēršanas brīža. Visbiežāk ampulas saturs jāuzklāj vakarā, taču, ir arī tādas, kas jālieto no rīta. Parasti vienas ampulas pietiek divām reizēm - atvērta ampula var tikt lietota divus vakarus vai no rīta un vakarā.

Ampulu saturs jāklāj uz attīrītas sejas un jāļauj uzsūkties 15 līdz 30 minūtes. Ja tā lietota vakarā un āda nešķiet sausa vai savilkta, ikdienas nakts krēmu var nelietot. Ja ampulas saturs uzklāts no rīta, var lietot gan dienas krēmu, gan dekoratīvo kosmētiku.

Uz augšu
Back