"AstraZeneca" vadītājs: Izdevies atrast efektīvu formulu Covid-19 vakcīnai

"AstraZeneca" vadītājs Paskāls Sorio FOTO: Reuters/ScanPix

Farmācijas uzņēmumam "AstraZeneca" un Oksfordas universitātei, kas kopīgi izstrādā vakcīnu pret jauno koronavīrusu, izdevies atrast efektīvu formulu, kas nodrošinās 100% aizsardzību pret smagu saslimšanu ar Covid-19, svētdien paziņojis "AstraZeneca" vadītājs Paskāls Sorio.

Sorio intervijā laikrakstam "Sunday Times" sacīja, ka vakcīna, ko pašreiz izvērtē Lielbritānijas neatkarīgais medikamentu regulators, nodrošinās 100% aizsardzību pret smagiem Covid-19 simptomiem, kas prasa hospitalizēšanu.

Viņš pauda pārliecību, ka "AstraZeneca" un Oksfordas universitātes izstrādātās vakcīnas efektivitāte izmēģinājumos būs līdzvērtīga vakcīnām, ko izstrādājuši uzņēmumi "Pfizer", "BioNTech" un "Moderna".

"Pfizer" un "BioNTech" izstrādātā Covid-19 vakcīna izmēģinājumos uzrādījusi 95% efektivitāti, bet "Moderna" vakcīna - 94,5%.

Lielbritānijas valdība 23.decembrī paziņoja, ka "AstraZeneca" un Oksfordas Universitāte iesniegušas datus neatkarīgajai Medikamentu un veselības aprūpes produktu regulācijas aģentūrai (MHRA).

Gaidāms, ka šī vakcīna tiks apstiprināta jau pirmdien, ziņoja laikraksts "The Sunday Telegraph".

Uz augšu
Back