VID atklāj 2 tonnas tabakas lapu

FOTO: Valsts ieņēmumu dienests

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldē sākts kriminālprocess par iespējamu nelikumīgu tabakas izstrādājumu  pārvietošanu un glabāšanu lielā apmērā. Atklātais pārkāpums ir novērsis zaudējumus valsts budžetam vairāk nekā 150 000 eiro apmērā.

2020.gada decembrī VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas pēc iepriekšējas operatīvās informācijas kādā teritorijā Rīgā konstatēja nelikumīgu tabakas izstrādājumu pārvietošanu un glabāšanu.

Tika veikta kravas, 2 tonnas tabakas lapu, izkraušana. Krava saskaņā ar pavaddokumentiem tika transportēta no Lietuvas uz Igauniju un nebija saņēmusi atļauju tās pārvietošanai Latvijas teritorijā.

FOTO: Valsts ieņēmumu dienests

Par konstatēto noziedzīgo nodarījumu VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldē sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221.panta trešajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm par nelikumīgu tabakas izstrādājumu pārvietošanu lielā apmērā.

Viena persona, Lietuvas Republikas pilsonis, atzīta par aizdomās turēto, un tai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Ja tabakas izstrādājumi būtu realizēti Latvijas tirgū, pēc sākotnējiem aprēķiniem valstij būtu nodarīti zaudējumi nenomaksātā akcīzes nodokļa veidā ne mazāk kā 150 000 eiro apmērā.

Uz augšu
Back