Naftas noplūde no Būtiņģes: Baltijas jūrā tiek meklēts ar naftu pildīts cauruļvads

TVNET/LETA
Naftas noplūde no Būtiņģes: Baltijas jūrā tiek meklēts ar naftu pildīts cauruļvads
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Jūras ainava.
Jūras ainava. Foto: Evija Trifanova/LETA

No Būtiņģes naftas termināla Baltijas jūrā noplūdusī nafta "ir neitralizējusies", taču patlaban Latvijas Jūras spēki meklē ar naftu pildītu cauruļvadu, pastāstīja Latvijas Jūras spēku sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Veita.

Šorīt konstatēts, ka ne no gaisa, ne no jūras naftas plankums vairs nav redzams. "Patlaban naftas plankums ir neitralizējies, taču mēs nezinām, kādā tieši veidā. Pie šādiem daudzumiem nafta var sakulties ar ūdeni un izšķīst, var nogrimt dibenā vai iztvaikot," norādīja Veita.

Tagad gan operācijas fokuss ir mainījies, jo saņemta informācija, ka no Būtiņģes termināla pazudis naftas uzpildes cauruļvads, kurā atrodas liels daudzums naftas. "Cauruļvads no termināla "ir norāvies", taču tas automātiski noslēdzas un patlaban tam būtu jāpeld pa ūdens virsu. Operācijas fokuss ir mainījies un Jūras spēku kuģi "Jelgava" un "Astra" Latvijas pusē meklē šo cauruļvadu," pastāstīja Veita.

Jau ziņots, ka pirmdien Lietuvā no uzņēmuma "Orlen Lietuva" piederošā Būtiņģes termināla Baltijas jūrā noplūdusi viena līdz divas tonnas jēlnaftas. Tas noticis, atvienojoties termināla cauruļvadam, pa kuru tikusi sūknēta nafta. Noplūdušās naftas plankums jūrā bija aptuveni 3,7 kilometrus garš un 100 metrus plats, un tas vēja un straumju ietekmē no Lietuvas nokļuva Latvijas ūdeņos.

Būtiņģes naftas termināla peldošā platforma atrodas 1,3 kilometrus no Lietuvas-Latvijas robežas un 7,3 kilometrus no krasta.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu