Garākais nepārtrauktais kadrs Latvijas kino vēsturē

Režisora Matīsa Kažas filmizrāde “Kino un mēs” FOTO: kadrs no filmas

Novembrī pirmizrādi piedzīvoja režisora Matīsa Kažas komēdija “Kino un mēs”, kas vienlaikus iezīmēja Latvijā vēl nebijušas mūsdienīgas kino formas pieteikumu – filmizrādi, kurā apvienoti teātra un kino elementi. Kinoteātriem cietstāvē esot, filma tagad pieejama "LMT Viedtelevīzijas" skatītājiem. Lūk, pirms skatīšanās, pieci interesanti fakti par šo aizraujošo filmizrādi.

Filmizrādē Matīss Kaža kopā ar Latvijā pazīstamo aktieru un filmas līdzautoru trijotni – Andri Keišu, Egonu Dombrovski un Jāni Skuteli – pievēršas iemīļotajām padomju gados uzņemtajām latviešu filmām "Ezera sonāte", "Mērnieku laiki" un "Dubultslazds", mēģinot saprast, kāpēc tās uzņēma tieši tā.

Lasi interviju ar režisoru vietnē "Klik":

Aktieru trijotne, atveidojot režisorus, operatorus, scenāristus, kritiķus un aktierus, ar komiskām un izklaidējošām ainām atklāj leģendārās Rīgas Kinostudijas aizkulises. Izrādās, slavenie režisori, operatori un aktieri piedzīvojuši dažādas amizantas likstas un savstarpējus konfliktus, lai radītu mākslas darbus, kas tagad jau kļuvuši par plaši pazīstamu klasiku. Filmizrāde piedāvā kuriozus no uzņemšanas laukumiem, mākslas padomes sēdēm, ieskatu vēstures lappusēs un kino klasikas ainu inscenējumus jaunos un negaidītos veidos. Vienlaikus filmizrāde stāsta arī par Rīgas Kinostudiju laikā, kad kino industrija bez tās nebija iedomājama.

Raksts tapis sadarbībā ar "LMT Viedtelevīziju".

Uz augšu
Back