ES un Lielbritānijas līderi pēcbreksita vienošanos parakstīs trešdien

Boriss Džonsons FOTO: Boris Johnson/ Twitter

Eiropas Savienības (ES) valstu vēstnieki rakstiskā procedūrā atbalstījuši pēcbreksita vienošanās stāšanos spēkā pagaidu kārtībā 1.janvārī, un Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena un Eiropadomes prezidents Šarls Mišels vienošanos parakstīs trešdienas rītā, paziņojusi EK preses pārstāve.

Pēc tam parakstītie dokumenti tiks ar Lielbritānijas bruņoto spēku lidmašīnu nogādāti Lielbritānijā, kur tos parakstīs premjerministrs Boriss Džonsons, ziņo mediji.

Jau vēstīts, ka ES un Lielbritānija 24.decembrī sarunās Briselē panāca vienošanos par abu pušu pēcbreksita attiecībām. Apvienotā Karaliste izstājās no ES 31.janvārī, un pārejas periods pēc Lielbritānijas izstāšanās no ES, kura laikā uz Apvienoto Karalisti attiecas ES vienotā tirgus un muitas savienības noteikumi, beigsies 31.decembrī. Panāktā vienošanās regulēs abu pušu attiecības pēc pārejas perioda beigām.

1.janvārī vienošanās stāsies spēkā pagaidu kārtībā, jo to šogad vairs nevar paspēt ratificēt Eiropas Parlaments. Lielbritānijas parlaments vienošanos ratifikāciju plāno izskatīt 30.decembrī.

Sarunas par vienošanos turpinājās ilgāk, nekā sākotnēji paredzēts, lai abām pusēm dotu iespēju rast vienprātību par ES valstu kuģu zvejas tiesībām Apvienotās Karalistes ūdeņos.

 
Uz augšu
Back