Sākas "Muzikālās bankas 2020" fināla balsojums

"Muzikālās bankas 2019" noslēgumā uzvarētājs Dons izpilda gada vērtīgāko dziesmu "Es nāktu mājās" FOTO: Andrejs Strokins

Otrdien, 5. janvārī, sākas fināla balsojums par gada vērtīgāko popa un roka dziesmu Latvijas Radio 2 rīkotajā aptaujā "Muzikālā banka 2020". 

Līdz 18. janvārim 25 fināla dziesmas vērtē klausītāji un žūrija, bet no 19. līdz 26. janvārim balsojums turpināsies vairs tikai par piecpadsmit dziesmām. Balsošana notiek mājaslapā muzikalabanka.lv. Gada vērtīgāko dziesmu noskaidros klausītāju balsojums apbalvošanas ceremonijas laikā. Tā notiks 30. janvārī, plkst.21.15 tiešraidē Latvijas Radio 2 un LTV1, kā arī projekta Facebook kontā. 

Apkopojot gada rezultātus, fināla balsojumā no 168 pieteiktajām dziesmām iekļuvušas šādas 25 dziesmas:

DEJO VIENTULĪBU – Intars Busulis

DĪVAINI MIERĪGI – Lauris Reiniks

DRĀMA – MARTA

GARĪGAIS ARĪ – Musiqq

HAOSĀ – Astro’n’out & Sudden Lights

IETIN MANI – Ivo Grīsniņš Grīslis

IR LEMTS KOPĀ BŪT – Iveta Baumane & Roberts Pētersons

KORĶĪŠI – Aija Andrejeva

KUR ESI TU? – Double Faced Eels

LAI JAU DEG – Ivo Fomins

MAN NESANĀK – Markus Riva x Samanta Tīna

MĀLOS PELĒKOS – Triānas parks un Igo

MĒS VAIRS NĒ – Samanta Tīna

MILJONIEM GADU – Fēlikss Ķiģelis

PANAMA – Tautumeitas

PIEDOD – Madara Dzintara

PILNMĒNESS PARĪZĒ – Ralfs Eilands un VIŅA

PLĒS – Arturs

SABILES VĪNS – Jānis Stībelis

STĀVĒT TUVĀK – DAGAMBA, pied. Patrisha

ŠIS IR MANS LAIKS – Aminata

TAVS KAROGS – The Sound Poets

TŪRISTS – Dons  

VASARA BEZ INTERNETIEM –  Carnival Youth

VĒJIEM LĪDZI – Andris Ērglis

Muzikālās bankas 25 fināla dziesmas, līdztekus klausītāju balsojumam, vērtē arī neatkarīga un starptautiska žūrija, kurā piedalās dziedātāja Dināra Rudāne, mūziķis, komponists, producents Reinis Sējāns, dziedātāja Olga Rajecka, komponists, diriģents Jēkabs Jančevskis, reperis, bītmeikeris, producents ansis, operdziedātāja Jolanta Strikaite-Lapiņa, dzejnieks Kārlis Vērdiņš, Latvijas izpildītāju un producentu apvienības LaIPA izpilddirektore Liena Grīna, Sony Music Baltic pārstāvis, grupas Ewert and The Two Dragons menedžeris Tomass Oljums (Toomas Olljum), Lietuvas Mūzikas asociācijas dibinātājs, mūzikas aģentūras M.P.3 vadītājs Vaidas Stackevičius.

Par savu mīļāko kompozīciju var balsot reizi dienā www.muzikalabanka.lv. Klausītāji un žūrija noteiks tās piecpadsmit dziesmas, par kurām turpināsies izšķirošais balsojums, izvirzot gada vērtīgāko dziesmu. Tieši šīs kompozīcijas būs dzirdamas "Muzikālās bankas" noslēguma koncertšovā.

Jau ziņots, ka sakarā ar ierobežojumiem valstī, šogad šovs notiks vienīgi tiešraidē. Plānots, ka nākamgad tas noritēs klātienē, kā ierasts, Daugavpils Olimpiskajā centrā.

Foto: Daugavpilī izskanējusi "Muzikālā banka 2020".

Par Muzikālo banku

Muzikālā banka ir Latvijas Radio 2 rīkota aptauja, kurā ik gadu klausītāji nosaka vērtīgākās un mīlētākās pašmāju dziesmas. Latvijas Radio 2 ēterā "Muzikālā banka" skan trīs reizes nedēļā – otrdienās un ceturtdienās plkst. 14.05 un sestdienās no plkst. 12.00. Visa gada garumā klausītāju balsojums mājaslapā www.muzikalabanka.lv nosaka nedēļas, mēneša un gada vērtīgākās popa un roka dziesmas. Tradicionāli Muzikālās bankas gada aptauja noslēdzas ar vērienīgu apbalvošanas ceremoniju, kurā piedalās to dziesmu autori un izpildītāji, kuru darbi no radio klausītāju un žūrijas puses tiek novērtēti visaugstāk.

Šogad pasākums notiks jau 21. reizi. Pagājušajā gadā par vērtīgāko dziesmu tika atzīta Dona izpildītā "Es nāktu mājās".

Uz augšu
Back