Pašizolācijai iedzīvotāji var pieteikties 10 viesnīcās

FOTO: Shutterstock

Pašizolācijai iedzīvotāji šobrīd var pieteikties deviņās Rīgas viesnīcās un vienā viesnīcā Līgatnē, pastāstīja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA).

Tostarp viesnīcā "Bellevue Park Hotel Riga" pieejami 100 numuru, bet viesnīcās "Wellton Riverside SPA Hotel" un arī "Rija VEF Hotel" - 90 numuri.  Viesnīcā "Rixwell Elefant Hotel" ir pieejams 71 numurs, viesnīcā "Rixwell konventa sēta" pieejami 56 numuri, bet viesnīcā "Rixwell Terrace Design" - 18 numuri.

Tāpat 64 numuri ir pieejami "Mercure Riga Centre 4*", 10 numuri ir pieejami viesnīcā "Primo Hotel", bet pagaidām vienīgā viesnīca ārpus Rīgas, kura ir pieejama pašizolācijai, ir "Zeit Hotel" Līgatnē, kurā ir deviņi numuri.

Pašizolācijai ir pieejami arī 190 numuri viesnīcā "AC "Hotel by Marriott Riga", bet šajā viesnīcā, atšķirībā no pārējām viesnīcām, ir pieejami tikai numuri cenu kategorijā virs 40 eiro diennaktī. 

Viesnīcās "Primo Hotel" un "Wellton Riverside SPA Hotel" pašizolācijas laika pavadīšanai ir pieejami numuriņi gan cenu kategorijā virs 40 eiro par nakti, gan cenu kategorijā līdz 40 eiro, bet pārējās viesnīcās maksa ir zem 40 eiro par nakti.

Tādējādi patlaban LIAA administrētajā pašizolācijas valsts atbalsta programmā līgumus par pakalpojumu sniegšanu noslēgušas desmit viesnīcas, kuras piedāvā izmitināt personas kopumā 698 numuros.

Vienlaikus ceturtdien, 7.janvārī, bija aizpildīti 11 numuri.

Pēc LIAA vēstītā, ar 29 viesnīcām līgumi ir izskatīšanas procesā, no tām ir viesnīcas Rīgā,  Rēzeknē, Saulkrastos, Jelgavā un Jelgavas novadā, Cēsīs, Gulbenē, Mārupē un Priekuļu novadā. 

Jau vēstīts, ka atbalstu pašizolācijai šajās viesnīcās var saņemt Covid-19 kontaktpersonas, Covid-19 pacienti ar viegliem simptomiem, Covid-19 pacienti pēc ārstēšanās stacionārā, kuriem vēl saglabājušies simptomi, kā arī personas, kuras atgriezušās Latvijā ar repatriācijas reisiem.

Noteikts, ka valsts sedz izdevumus 80% apmērā no izmitināšanas izmaksām, bet ne vairāk kā 35 eiro diennaktī par personu. Cilvēka līdzmaksājums veido 20%. Personām, kuras Latvijā 28.decembrī atgriezās ar repatriācijas reisu, izmitināšanas izmaksas viesnīcā valsts sedza 100% apmērā.

Izmitināšanas ilgums viesnīcā ir 14 dienas, bet atsevišķos gadījumos to iespējams pagarināt par vēl 14 dienām. Ēdināšanas pakalpojumi pašizolācijas laikā tiek apmaksāti tikai tiem, kas Latvijā atgriežas ar repatriācijas reisiem.

Lai pieteiktos pakalpojuma saņemšanai, Covid-19 kontaktpersonas vai pacienti var izvēlēties piemērotāko vietu pašizolācijai no LIAA mājaslapā publicētajā sarakstā minētajām tūristu mītnēm. Rezervācija tiks veikta, pamatojoties uz medicīnisko izziņu, kuru izsniegusi ārstniecības persona (ģimenes ārsts), proti, personai būs tūristu mītnei jāuzrāda medicīniskā izziņa - izdruka no e-veselības portāla.

Atbalsta programmu īsteno LIAA sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru, Veselības inspekciju, Ekonomikas ministriju un Ārlietu ministriju. Plānots, ka atbalsts būs pieejams līdz 2021.gada martam. Atbalsta finansēšanai paredzēts novirzīt valsts budžeta finansējumu līdz 2 173 500 eiro.

Uz augšu
Back