Sanda Dejus: brīnos, ka atdodot mazo, neviens nepārbaudīja manu psihisko veselību

FOTO: Ekrānšāviņš

Ētera personība, pasākuma vadītāja Sanda Dejus ir harizmātiska personība ar lielisku humoru, ko mantojusi arī viņas piecgadīgā meitiņa Dārta. Izrādās viņai ir savs Instagram konts, kuram seko daudz cilvēku. Uzzini kā ir dzīvot kopā divām tik enerģiskām personībām un kā Sanda izjūt sevi kā māti? 

Runājot par meitas nākšanu pasaulē, raidījumā "Māmiņu Klubs" Sanda atzīst, ka daudzi pirms tam viņa bija teikuši, ka brīdī, kad uz krūtīm uzliks bērniņu, viņa sapratīšot, kas ir beznosacījuma mīlestība un mīlestība no pirmā acu skatiena. Sanda Dejus: “Man tas bija ļoti dīvaini. Kad tāds mazs, zils, uzblīdis kunkulītis atvēra ogļu melnās acis, es pat sabijos par to, kāds gan dīvains tas bērniņš izskatās. Viņai bija arī ogļu melni mati. Tas, ko tajā brīdī sapratu, ir tas, kāda milzīga atbildība tev iedota.”

Savā humoristiskajā manierē Sanda nosmejas, ka viņa vienmēr brīnoties par to, ka tad, kad viņai dzemdību namā iedeva mazo dzīvībiņu, neviens nepārbaudīja, vai viņa ir psihiski vesela.

“Nepārbaudīja, vai pati māku dzīvot, kur nu vēl mācīt dzīvot kādam citam mazam cilvēkam,” teic Sanda. Viņa atzīst, ka līdz ar Dārtas nākšanu pasaulē viņai ir milzīga atbildības sajūta, pat sakāpināta:

“Dažbrīd pat līdz paranojai, absolūti muļķīga, ar nevajadzīgiem padomiem.”

Sanda ir pārliecināta, ka bērni Dārtas vecumā ir superunikāli un pērļu bagāti. “Ne velti saka, ka bērns piedzimst kā mākslinieks, un mēs pēc tam ar savām normām un mācībām viņu sagrūžam robotiņā, kurš ir pēc iespējas līdzīgāks pārējiem. Bet ir jāļauj būt un pērlītes piedzīvot,” uzskata Sanda Dejus.

Kā atklāj Sanda, Dārta piecu gadu vecumā ir ļoti patstāvīga: “Es nezinu, no kā tas viņai ir veidojies, jo jau no pašas mazotnes viņa man nekad nav aizmigusi rokās vai arī raususies klēpī mīļoties.

Viņa ir tipiska rīdziniece, kas viltīgi izdomās, kā ar savu sievišķīgo šarmu iegūt to, ko vēlas.” Sanda piebilst, ka Dārta ir kā mazs riekstkodis, kurš dara savas lietas, visu izdomā, veic eksperimentus.

“Tas mani arī dara nedaudz bažīgu par nākotni un pusaudžu gadiem, bet tur neko nevaru izdarīt,” saka viņa.

Tiesa, dažādās situācijās viņai meitas audzināšanā lieliski palīdz improvizācija. “Reizēs, kad jūtu, ka Dārta kaut ko dara nepareizi, tā vietā, lai viņu pamācītu,

es stāstu stāstus par to, kā vienai meitenītei gadījās, ļaujot viņai pašai izdarīt secinājumus, kā stāsts beidzās. Galvenais, ka es meitenītei nekad nepārmetu,” ar savu triku dalās Sanda.

Attiecībās ar Dārtu viņa gribētu būt meitas draudzene, bet tajā pašā laikā arī negribētu pazaudēt mammas autoritāti: “Es gribētu, lai viņa ciena manu viedokli un respektē to, tāpēc tā robeža ir ļoti nestabila.”

Viņa atklāj, ka visu laiku uztraucoties par to, lai neaizvilktu vienā vai otrā grāvī, kad meitai no mammas ir bail, tāpēc neko nevar pastāstīt, vai arī mamma ir pārāk draudzīga, tāpēc nav vispār ņemama galvā.

Skaties katru svētdienas rītu STV Pirmā 09:20 

Uz augšu
Back