Pārstāvju palātas demokrāti iesniedz rezolūciju, aicinot Pensu atcelt no amata Trampu

ASV prezidents Donalds Tramps. FOTO: AFP / Scanpix

ASV Kongresa Pārstāvju palātas demokrāti pirmdien oficiāli iesnieguši rezolūciju, aicinot viceprezidentu Maiku Pensu izmantot konstitūcijas 25.labojumu, kas paredz, ka valdība ar balsu vairākumu var atstādināt prezidentu, kas nav spējīgs pildīt pienākumus.

Pārstāvju palātas republikāņi iebilda pret rezolūciju, kas nozīmē, ka otrdien par tās pieņemšanu būs jābalso visai Pārstāvju palātai, kurā demokrātiem ir vairākums.

Ja Penss nepiekritīs Donalda Trampa atstādināšanai, izmantojot 25.labojumu, Pārstāvju palāta iniciēs Trampa impīčmenta procesu, norādījusi Pārstāvju palātas spīkere Nensija Pelosi, kas pārstāv Demokrātu partiju. Viņa uzsvērusi, ka Trampa turpmāka atrašanās pie varas apdraud demokrātiju Savienotajās Valstīs.

Pārstāvju palāta jau nobalsoja par Trampa impīčmentu 2019.gadā saistībā ar trauksmes cēlēja ziņojumu, ka Tramps telefonsarunā ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski mēģinājis viņu pierunāt sniegt informāciju par sava politiskā sāncenša Džo Baidena un viņa dēla Hantera darbību Ukrainā. Pastāv bažas, ka Tramps aizturējis militāro palīdzību Ukrainai, lai izdarītu spiedienu uz Kijevu personīga politiska labuma gūšanai.

Tomēr impīčments cieta neveiksmi, jo to neatbalstīja Kongresa augšpalāta Senāts. Gaidāms, ka arī šoreiz Senātā neizdosies iegūt impīčmentam nepieciešamo divu trešdaļu balsu vairākumu.

Jau vēstīts, ka vairāki simti Trampa atbalstītāju trešdien Vašingtonā iebruka Savienoto Valstu Kapitolijā, kad tur bija sapulcējies Kongress, lai oficiāli apstiprinātu demokrāta Baidena uzvaru prezidenta vēlēšanās.

Sadursmju gaitā tika raidīti šāvieni, un vardarbībā pieci cilvēki zaudēja dzīvību.

Trampa pilnvaru termiņš beigsies 20.janvārī, kad prezidenta amatā viņu nomainīs Baidens.tramps

Uz augšu
Back