Ziemeļkorejas vadonis sola pastiprināt valsts kodolarsenālu

Donalds Tramps un Kims Čenuns. FOTO: Christos S/shutterstock.com

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns, sakot valdošās partijas kongresa noslēguma runu, kuru trešdien demonstrēja valsts televīzija, apsolīja pastiprināt savas valsts kodolarsenālu.

Politikas analītiķi pauda uzskatu, ka Kims cenšas piesaistīt nākamā ASV prezidenta Džo Baidena administrācijas uzmanību, kamēr viņa valsts ir izolēta vairāk nekā jebkad agrāk pēc robežu slēgšanas, lai aizsargātos no jaunā koronavīrusa pandēmijas.

Kima un ASV prezidenta Donalda Trampa kodolsamits 2019.gada februārī Hanojā tika pārtraukts sakarā ar domstarpībām par sankciju mīkstināšanu un to, ko Phenjana būtu gatava dot pretī.

"Pastiprinot mūsu kodolkara iebiedēšanas līdzekli, mums ir jādara viss, lai izveidotu visvarenāko armiju," Kims sacīja Strādnieku partijas kongresā. Viņa teikto parādīja Korejas Centrālā televīzija.

Astoņas dienas ilgajā kongresā, kas bija divreiz garāks par 2016.gadā notikušo, Kims arī nosauca ASV par "fundamentālu šķērsli mūsu revolūcijas attīstībai un mūsu galveno ienaidnieku". Viņš piebilda, ka ASV politika pret Ziemeļkoreju "nekad nemainīsies, lai kurš nāktu pie varas". 

Viņš sacīja, ka Ziemeļkoreja ir pabeigusi projektēt ar kodoldegvielu darbināmu zemūdeni. 

Ziemeļkorejas ieroču programmas ir strauji progresējušas Kima varas laikā. Kādā parādē oktobrī Ziemeļkoreja demonstrēja milzīgu jaunu starpkontinentālo ballistisko raķeti, kas esot pasaulē lielākā pa ceļu pārvietojamā, ar šķidru degvielu darbināmā raķete. 

Uz augšu
Back