Baidens ierosinās 1,9 triljonu dolāru injekciju ASV ekonomikā

FOTO: SCANPIX

Džo Baidens ierosinās 1,9 triljonu ASV dolāru injekciju ASV ekonomikā, kad viņš nākamnedēļ stāsies ASV prezidenta amatā, ceturtdien pavēstīja gaidāmās Baidena administrācijas augstākās amatpersonas.

Tā kā no 20.janvāra Baidena Demokrātu partijas politiķi kontrolēs abas Kongresa palātas, Baidenam ir iespēja panākt, lai tiktu pieņemta šī - jau trešā ASV ekonomikas stimulēšanas pakete, lai palīdzētu ekonomikai atkopties no jaunā koronavīrusa pandēmijas.

Par "Amerikāņu glābšanas plānu" nodēvētais ierosinājums paredz dažādus pasākumus pasaules lielākās ekonomikas atdzīvināšanai.

Baidens ierosina pacelt federālo minimālo atalgojumu līdz 15 dolāriem stundā, palīdzēt štatu valdībām un vietējām pašvaldībām, droši atkalatvērt skolas, izvērst masveidīgu vakcinācijas kampaņu pret Covid-19 un palielināt Kongresa decembrī apstiprinātos stimulu čekus amerikāņiem līdz 2000 dolāriem.

"Mēs sacenšamies ar laiku, un bez valdības papildu palīdzības tuvākajos mēnešos ekonomikas un sabiedrības veselības krīzes varētu pasliktināties, nebūtu iespējams droši atkalatvērt skolas, un vakcinācija vēl arvien būtu pārāk lēna," brīdināja Baidena kampaņa savā dokumentā. 

Pārstāvju palātas spīkere Nensija Pelosi un Senāta demokrātu līderis Čaks Šūmers kopīgā paziņojumā atbalstīja Baidena ierosinājumu un solīja to nodot Kongresam attiecīga likuma pieņemšanai.  

Uz augšu
Back