Pašizolācijai iedzīvotāji var pieteikties 16 viesnīcās

Viesnīcas istabiņa. Ilustratīvs attēls FOTO: Shutterstock

Pašizolācijai iedzīvotāji patlaban var pieteikties 12 Rīgas viesnīcās un četrās viesnīcās ārpus galvaspilsētas, pastāstīja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA).

Tādējādi patlaban LIAA administrētajā pašizolācijas valsts atbalsta programmā līgumus par pakalpojumu sniegšanu noslēgušas 16 viesnīcas, kuras piedāvā izmitināt personas kopumā 803 numuros.

Viesnīcā "Bellevue Park Hotel Riga" pieejami 100 numuru, bet viesnīcās "Wellton Riverside SPA Hotel" un "Rija VEF Hotel" - 90 numuri. Viesnīcā "Rixwell Elefant Hotel" ir pieejams 71 numurs, viesnīcā "Rixwell konventa sēta" - 56 numuri, viesnīcā "Monika Centrum Hotels" - 50 numuri, viesnīcā "Mežaparks" - seši numuri, viesnīcā "Hestia Hotel Jugend" - pieci numuri.

Tāpat 64 numuri ir pieejami viesnīcā "Mercure Riga Centre 4*", 10 numuri - viesnīcā "Primo Hotel", bet 26 numuri - "Toss Hotel".

Pašizolāciju ārpus Rīgas iespējams veikt viesnīcā "Zeit Hotel" Līgatnē, kur pieejami deviņi numuri, viesnīcā "Līzari" Jelgavas novadā, kur pieejams 21 numurs, bet Cēsu viesnīca "Atpūta" var uzņemt piecas personas, kurām nepieciešams atrasties pašizolācijā.

Pašizolācijai ir pieejami arī 190 numuri viesnīcā "AC Hotel by Marriott Riga" un 10 numuri viesnīcā "Jurmala Park House", bet šajās vietās, atšķirībā no pārējām viesnīcām, ir pieejami tikai numuri cenu kategorijā virs 40 eiro diennaktī.

Viesnīcās "Primo Hotel", "Monika Centrum Hotels", "Wellton Riverside SPA Hotel", "Toss Hotel" un "Hestia Hotel Jugend" pašizolācijas laika pavadīšanai ir pieejami numuriņi gan cenu kategorijā virs 40 eiro par nakti, gan cenu kategorijā līdz 40 eiro, bet pārējās viesnīcās maksa ir zem 40 eiro par nakti.

Cēsu viesnīcā "Atpūta" viena numuriņa izmaksas diennaktī ir tieši 40 eiro.

LIAA arī skaidroja, ka informācija par iedzīvotāju skaitu, kuri izmanto pašizolācijas pakalpojumu tiek apkopota divas reizes nedēļā. Ceturtdien, 15.janvārī, pašizolācijā atradās 19 cilvēki. 

Ja pašizolācija reizē jāievēro vienas ģimenes locekļiem, viņi var kopā atrasties vienā numurā. Tādējādi aizpildīto numuru skaits var būt arī mazāks nekā to personu skaits, kuri atrodas pašizolācijā.

Personas var izvēlēties sev ērtāko vietu no sarakstā esošajām tūristu mītnēm, ņemot vērā savu situāciju.

Kopumā LIAA ir saņēmusi 35 iesniegumus. Līguma slēgšanas dažādā pakāpē pašreiz ir 17 viesnīcas. Divas viesnīcas arī atsaukušas savu dalību programmā.

Viesnīcas reizi nedēļā, piektdienās apkopo datus par personām, kuras uzturējušās viesnīcā saskaņā ar programmas atbalsta nosacījumiem. Valsts līdzfinansējums viesnīcām tiks izmaksāts tādā apjomā, kā personas ir izmantojušas pakalpojumu. Proti, maksāts tiks par viesnīcā faktiski pavadītajām dienām, nevis noteikto pašizolācijas periodu.

Jau vēstīts, ka atbalstu pašizolācijai šajās viesnīcās var saņemt Covid-19 kontaktpersonas, Covid-19 pacienti ar viegliem simptomiem, Covid-19 pacienti pēc ārstēšanās stacionārā, kuriem vēl saglabājušies simptomi, kā arī personas, kuras atgriezušās Latvijā ar repatriācijas reisiem.

Noteikts, ka valsts sedz izdevumus 80% apmērā no izmitināšanas izmaksām, bet ne vairāk kā 35 eiro diennaktī par personu. Cilvēka līdzmaksājums veido 20%. Personām, kuras Latvijā 28. un 29.decembrī atgriezās ar repatriācijas reisiem, izmitināšanas izmaksas viesnīcā valsts sedza 100% apmērā.

Izmitināšanas ilgums viesnīcā ir 14 dienas, bet atsevišķos gadījumos to iespējams pagarināt par vēl 14 dienām. Ēdināšanas pakalpojumi pašizolācijas laikā tiek apmaksāti tikai tiem, kas Latvijā atgriežas ar repatriācijas reisiem.

Lai pieteiktos pakalpojuma saņemšanai, Covid-19 kontaktpersonas vai pacienti var izvēlēties piemērotāko vietu pašizolācijai no LIAA mājaslapā publicētajā sarakstā minētajām tūristu mītnēm. Rezervācija tiks veikta, pamatojoties uz medicīnisko izziņu, kuru izsniegusi ārstniecības persona (ģimenes ārsts), proti, personai būs tūristu mītnei jāuzrāda medicīniskā izziņa - izdruka no e-veselības portāla.

Atbalsta programmu īsteno LIAA sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru, Veselības inspekciju, Ekonomikas ministriju un Ārlietu ministriju. Plānots, ka atbalsts būs pieejams līdz 2021.gada martam. Atbalsta finansēšanai paredzēts novirzīt valsts budžeta finansējumu līdz 2 173 500 eiro.

Uz augšu
Back