Vēl nepanāk vienošanos par armijas iesaisti Covid-19 vakcīnu loģistikā

Karavīri jaunuzcelto kazarmu telpās Ādažu bāzē. Ilustratīvs attēls FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Vēl nav panākta konkrēta vienošanās par armijas iesaisti vakcīnu loģistikā, taču sarunas turpināsies, šovakar žurnālistiem pastāstīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Šodien Veselības ministrijā bija tikšanās ar zāļu lieltirgotavu, loģistikas nozares un Nacionālo bruņoto spēku pārstāvjiem, lai pārrunātu jautājumus par to, kādā veidā jābūvē loģistikas sistēma, lai Latvijā nodrošinātu vakcinēšanos pret Covid-19.

Tikšanās laikā bruņoto spēku pārstāvis paudis savu viedokli, taču patlaban sīkākas vienošanās nav panāktas. "Tas nav arī atbilstoši patreizējai situācijai, jo mums ir jādefinē plāni. Kad nonāksim pie šo plānu realizācijas, tad būs konkrētākas sarunas, par to, vai, piemēram, bruņotajiem spēkiem ir iespēja sniegta kādu daļu no šiem loģistikas pakalpojumiem, vai uzņemties kādu citu lomu. Par to mēs runāsim tuvākajās nedēļās," uzsvēra ministrs.

Ministrs arī skaidroja, ka, visticamāk, ar "Pfizer" vakcīnu lielā apjomā būtu iespējams racionālāk strādāt ar lielas jaudas vakcinācijas centriem, nevis caur ģimenes ārstu praksēm, feldšeru punktiem, vai aptiekām. "Šeit loģistika ir ļoti specifiska, jo pēc atsaldēšanas "Pfizer" vakcīna ir jāglabā ļoti, ļoti zemā temperatūrā un pēc atsaldēšanas šī vakcīna ir diezgan ātri jāizlieto," uzsvēra ministrs.

Ņemot vērā minēto, tiks strādāts pie atbilstošiem vakcīnu loģistikas plāniem.

Nākamnedēļ Veselības ministrijas pārstāvji tiksies ar privāto klīniku pārstāvjiem, tāpat tiks organizētas tikšanās ar ģimenes ārstiem, slimnīcu pārstāvjiem, lai varētu saplānot soļus un atbilstoša vakcinēšanās jauda būtu jau tuvākajā laikā.

Jau ziņots, ka valdība apstiprinājusi Pavļuta ieceri veidot vakcinācijas projekta uzraudzības padomi un projekta vadības biroju. Tas ļaus efektīvāk īstenot visaptverošu vakcināciju Latvijā.

Uz augšu
Back