Tapis tiešsaistes projekts "Deja domā"

Arturs Sokolovs "Dzīves ceļi" FOTO: publicitātes

Tiešsaistes projekts "Deja domā" aicina iepazīt dažādu žanru Latvijas deju un reflektē par dejas uztveres un aprakstīšanas iespējām. Projekts nominēts Dejas balvai 2019–2020 kategorijā Pārsteigums dejas mākslā.

Projekts 2020. gadā norisinājās divos etapos – pavasarī un vēlā rudenī, meklējot risinājumus jauniem dejas formātiem Covid-19 pandēmijas ierobežošanai noteiktās ārkārtējās situācijas laikā. Katrā projekta kārtā tika radīti baleta, laikmetīgās dejas, skatuviskās tautas dejas un mūsdienu dejas darbi. Projekta mērķis bija, iesaistoties horeogrāfiem, rakstu autoriem un skatītājiem/lasītājiem, kopīgi meklēt veidus, kā deju uztvert, saprast un aprakstīt.

Kā deju uztvert, saprast un aprakstīt pirmajā posmā piedalījās horeogrāfi Agate Bankava (laikmetīgā deja), Juris Gogulis (skatuviskā tautas deja), Milana Komarova (balets) un Edmunds Veizāns (hiphops). Visi horeogrāfi veidoja trīs minūšu garus jauniestudējumus par vienu kopīgu lielo tēmu Līdzvērtīgas tiesības visiem. Par uzfilmētajiem darbiem īsformāta recenzijas rakstīja astoņi autori: Raimonds Ķirķis, Laura Jasmane, Modris Opelts, Anete Enikova, Jūlija Dibovska, Lāsma Goba, Juta Ance Romberga un Beāte Svarinska. Projekta pirmajā posmā tapušie darbi pieejami šeit.

Projekta otrajā posmā veidot darbus par tēmu Brīvība tika uzaicināti horeogrāfi – Agnese Bordjukova (laikmetīgā deja), Diāna Gavare (skatuviskā tautas deja), Arturs Sokolovs (balets) un Linda Lejiņa-Grebina (street jazz). Par uzfilmētajiem darbiem recenzijas rakstīja astoņas autores: Juta Ance Romberga, Saiva Kuple, Alise Putniņa, Ilva Lorence, Sanita Duka, Eva Krūmiņa, Ieva Nagliņa un Anna Kvelde. 

Diāna Gavare "Savu ceļu noaudīšu" FOTO: publicitātes

Projekta veidotāji, aicinot skatītājus/lasītājus vērot deju tās dažādībā, iepazīties ar vairāku recenzentu domām un pašu horeogrāfu radošā procesa piezīmēm, vēlas radīt gan izzinošu saturu par dejas žanriem Latvijā, gan dot iespēju Latvijas horeogrāfiem un autoriem ar atšķirīgu pieredzi dejas aprakstīšanā radoši strādāt šajā mainīgajā laikā.

Projekta idejas autore un kuratore ir Rūta Pūce. Projektu rīko Latvijas Dejas informācijas centrs ar Kultūras Ministrijas un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Uz augšu
Back