T, 10.08.2022.

Rīgā brīdina par iespējamu autoceļu apledošanu nakts laikā

TVNET/LETA
Rīgā brīdina par iespējamu autoceļu apledošanu nakts laikā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Иллюстративное фото
Иллюстративное фото Foto: EPA/Scanpix

Saskaņā ar sinoptiķu prognozēm, naktī uz ceturtdienu Rīgā gaidāms sniegs, sasalstošs lietus un vietumis arī sniegputenis, kā rezultātā uz ielām un ietvēm var veidoties apledojums un sniega sanesumi, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Satiksmes departaments sabiedrisko attiecību vadītājs Austris Keišs.

Viņš aicināja transportlīdzekļu vadītājus braukšanas laikā ievērot īpašu piesardzību, savlaicīgi plānot maršrutu, ieturēt lielāku distanci līdz priekšā braucošajiem, neveikt straujus manevrus, kā arī izvēlieties braukšanas apstākļiem un ielu seguma stāvoklim atbilstošu ātrumu.

Foto: Rīgas dome

Ņemot vērā, ka tilti un pārvadi ir paaugstināta riska zonas, pēcpusdienā jau preventīvi tika sākta to apstrāde ar pretslīdes materiālu. Darba gatavībā šobrīd ir visa Rīgas domes Satiksmes departamentam pieejamā ziemas tehnika - 50 vienības, tostarp 34 ielu brauktuvju tīrāmās un kaisāmās mašīnas, kā arī 16 kompleksās veloinfrastruktūras tīrāmās un kaisāmās mašīnas.

Prioritāri tiek tīrīti un apstrādāti tilti, pārvadi, maģistrālās ielas un ielas, kur kursē sabiedriskais transports, kā arī veloinfrastruktūra, kam seko mazākas nozīmes jeb rajona ielas. Brīdinām, ka ceturtdienas rītā īpaši apgrūtināti braukšanas apstākļi var veidoties tieši uz mazākas nozīmes ielām. Tāpat ceturtdienas rīta pusē var būt apgrūtināta sabiedriskā transporta kustība.

Foto: Rīgas dome

Mainīgos apstākļos ievērojams sniega daudzums uz ielām un veloinfrastruktūras var atkārtoti parādīties ļoti īsā laikā, tostarp arī īsi pēc brauktuves tīrīšanas.

Par bīstamām situācijām uz Rīgas ielām un tiltiem ieteicams informēt Rīgas domes Satiksmes departamenta Satiksmes vadības centru, zvanot uz diennakts bezmaksas tālruni 80003600.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu