Ir reizes, kad nevajag palīdzēt, jeb kā pareizi rīkoties, ja grāvī ieraugi auto

FOTO: Ekrānuzņēmums no raidījuma Zebra

Pēc arktiski aukstas nedēļas, kad termometra stabiņš daudzviet noslīdēja zem -20 grādu atzīmes, ir iestājies viegls atkusnis, ko vakara, nakts un agrās rīta stundās nomaina neliels sals. Tas savukārt nozīmē, ka kūstošais sniegs atkal pārvēršas ledū un pārvietošanās kļūst par lielu izaicinājumu it visiem. Pat tiem, kuri saviem auto uzmontējuši riepas ar radzēm un uzskata, ka nu tikai brauks kā vasarā, bet ieslīd grāvī.

Šādos brīžos īsta svētība ir atsaucīgi autobraucēji, kuri ir gatavi ziedot savu laiku un likt lietā savas zināšanas, lai nelaimē nonākušajam palīdzētu. Tomēr var gadīties, ka zināšanas ir nepietiekamas un tad jau glābējam pašam var nākties meklēt palīdzību. Lai tā nenotiktu, raidījums Zebra tā vadītāja Paula Timrota personā sniedz vienkāršus, bet vērtīgus padomus, kā izvilkt grāvī ieslīdējušu auto, neapdraudot nedz to, nedz arī sevi.

Pēc Zebras vadītāja teiktā, svarīgi gādāt ne tikai par to, lai, rosoties ap glābjamo auto, nepazustu paša mašīnas atslēgas, bet arī virkni citu apstākļu, kas var ietekmēt glābšanas operācijas drošību.

FOTO: Ekrānuzņēmums no raidījuma Zebra

Būtiskākie ir saistīti ar redzamību. Proti, labi redzamai jābūt kā mašīnai, tā arī pašam. Tas nozīmē, ka automobilim jāieslēdz avārijas gaismas, bet pašam jāuzvelk atstarojošā veste. Tāpat nepieciešams pirms negadījuma vietas novietot avārijas trijstūri. Tāpat Timrots norāda, ka pirms automašīnas izvilkšanas nepieciešams pārliecināties, vai tās vadītājs nav alkohola reibumā un, ja ir, tad palīdzēt nevajadzētu. 

FOTO: Ekrānuzņēmums no raidījuma Zebra

Kas vēl būtu jāņem vērā, ieraugot grāvī ieslīdējušu auto un apsverot tā izvilkšanu, skaties raidījuma Zebra sižetā.

Uz augšu
Back