"KPV LV" valde Petravičas atkāpšanos nerosinās

Labklājības ministre Ramona Petraviča FOTO: Edijs Pālens/LETA

Partijas "KPV LV" valde savas biedres un labklājības ministres Ramonas Petravičas atkāpšanos nerosinās, taču aicina politiķi izvērtēt iespēju atstāt deputātes amatu, lai krīzes laikā pilnvērtīgāk pievērstos Labklājības ministrijas (LM) vadīšanai.

"KPV LV" valdes loceklis Artūrs Vējš pastāstīja, ka valde vakar uzklausījusi ministri par Covid-19 izplatības mazināšanu sociālās aprūpes iestādēs. "LM šajā jautājumā ir darījusi cik iespējams, lai gan pastāv kādas nianses, kas kavējas dēļ citām ministrijām un valdības kopējā lēmuma. Varbūt ministrijai arī kādos aspektos vajadzēja vairāk uzmanības pievērst. Tas ir tas, ko dzirdējām no ministres," uzsvēra Vējš.

Ņemot vērā, ka Petraviča ieņem deputātes amatu, valdes locekļi aicinājuši ministri izdarīt izvēli un koncentrēties uz darbu ministrijā.

"Aicinājām ministri apsvērt vai gadījumā nav nepieciešams visus spēkus veltīt ministrijā šajā valstij grūtajā laikā. Tas ir viņas ziņā vai pievērsties deputāta vai ministra darbam. Šos divu pienākumu pildīšana paņem ļoti daudz spēka un darba ir daudz gan parlamentā, gan ministrijā," uzsvēra Vējš.

14

Viņš apliecināja, no valdes puses Petravičas izslēgšana no partijas vai demisijas rosināšana nav plānota.

"Atbilstoši informācija, kas ir mūsu rīcībā patlaban atkāpšanās netiek prasīta. Kad valde sāka pildīt savas pilnvaras jau pašā sākumā paziņojām, ka nedomājam veikt masveidīgas tīrīšanas vai citas represijas. Vispārīgi runājot, ja pret partijas biedriem būs izmeklēšanu rezultātā konstatēti nopietni pārkāpumi, tad tiks izskatīta šāda iespēja," paskaidroja Vējš.

Vējš arī atgādināja, ka Petraviča pirmdien rīko preses konferenci, kurā detalizētāk informēs par situāciju sociālās aprūpes iestādēs.

Jau ziņots, ka premjers Krišjānis Kariņš (JV) piektdien vērsies pie Valsts kontroles ar aicinājumu revīzijā pārbaudīt, vai LM ir izdarījusi visu iespējamo Covid-19 izplatības ierobežošanā sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās.

Ministru prezidents aicina Valsts kontroli rast iespēju izvērtēt LM līdz šim paveikto Covid-19 ierobežošanā, kā arī sniegt rekomendācijas darba uzlabošanai.

Valsts kontroles veiktās revīzijas parasti ilgst mēnešiem.

Tāpat Kariņš otrdien izdeva rezolūciju, ar kuru uzdeva LM, Veselības un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijām līdz darba nedēļas beigām iesniegt koordinētas rīcības plānu tūlītējiem pasākumiem Covid-19 izplatības ierobežošanai visās ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās.

Savukārt Jaunā konservatīvā partija (JKP) šonedēļ paziņoja, ka, ja tuvāko divu nedēļu laika netiks novēroti jūtami uzlabojumi Covid-19 ierobežošanā pansionātos, JKP apsver iespēju lūgt premjeru vērtēt labklājības ministres demisiju.

Šomēnes Covid-19 gadījumi konstatēti kopumā vismaz 80 sociālās aprūpes iestādēs Latvijā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra dati.

Uz augšu
Back