Tiks slēgts "Zvaigznes ABC" veikals Vaļņu ielā

FOTO: Vija Kilbloka/Facebook

Nolemts slēgt SIA "Apgāds Zvaigzne ABC" veikalu "Zvaigznes outlet grāmatnīca" Vaļņu ielā, Rīgā, apstiprināja uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Vija Kilbloka.

Ir pieņemts lēmums SLĒGT grāmatnīcu! Šodien, 2021.gada 25.janvārī, valdība lems pagarināt “īstermiņa” tirdzniecības...

Posted by Vija Kilbloka on Sunday, 24 January 2021

Viņa atzina, ka šāds lēmums pieņemts Covid-19 pandēmijas mazināšanai noteikto tirdzniecības ierobežojumu dēļ, kas cita starpā neļauj pārdot grāmatas klātienē. "Mēs vēl būtu cīnījušies, ja ne atbilde no Ekonomikas ministrijas, ka aizliegts tirgot grāmatas," sacīja Kilbloka.

Uzņēmuma vadītāja atzīmēja, lai arī veikals šajā ārkārtējās situācijas laikā tirgo grāmatas distances kanālos, apgrozījums ir vēl uz pusi mazāks nekā pagājušā gada pavasarī, kad pirmās ārkārtējās situācijas laikā tas arī būtiski samazinājās. "Mums saka - pārdodiet pa telefonu, pārdodiet internetā, izsniedziet veikalā. Taču izsniegt veikalā nozīmē, ka cilvēki ir darbā, viņiem ir jāmaksā, bet to izsniegumu veikalā ir ārkārtīgi maz," atzina Kilbloka.

Tāpat viņa piebilda, ka minētā veikala telpu īres maksa, lai arī ar atlaidi, ir pārāk augsta. "Mēs šo veikalu atvērām, kad bija iepriekšējā krīze - 2009.gadā. Mēs tikko bijām izdevuši "Bada spēles" un "Krēslu", kas bija bestselleri, un kaut kā mēs tikām galā, jo sākumā mums ļāva pat nemaksāt īri, tomēr tagad īres maksa ir liela pat ar visu atlaidi," atzina uzņēmuma vadītāja.

Pēc "Zvaigznes outlet grāmatnīcas" slēgšanas, tās darbiniekus, pagaidām, iecerēts nozīmēt darbā citās grāmatnīcās, taču Kilbloka arī atzina, ka "Zvaigznes outlet grāmatnīca", iespējams, ir tikai pirmā no vairākām grāmatnīcām, kuru ierobežojumu dēļ nāksies slēgt. 

Kilbloka pieļāva, ka varētu nākties slēgt arī grāmatnīcas Ludzā un Jēkabpilī, vienlaikus uzsverot, ka uzņēmums darīs visu, lai to tomēr nevajadzētu darīt. 

Viņa arī sacīja, ka šobrīd darbu uz laiku ir apturējušas astoņas "Zvaigzne ABC" grāmatnīcas Latvijā. Pēc uzņēmuma mājaslapā pieejamās informācijas, šobrīd Latvijā ir kopumā 34 "Zvaigzne ABC" grāmatnīcas.

Kilbloka piebilda, ka pērn uzņēmuma izdevumi par telpu īri veidoja kopumā 870 000 eiro. 

Jau vēstīts, ka valdība 21. janvārī vienojās, ka līdzšinējie ierobežojumi būs spēkā līdz 7. februārim. Tas nozīmē, ka pastāvēs ierobežojumi arī tirdzniecībā, kuri ir spēkā jau no pagājušā gada 19. decembra. 

Tādējādi līdz 7. februārim varēs darboties tirdzniecības vietas, kurās tirgo atsevišķas produktu grupas - pārtikas preces, higiēnas preces, pirmās nepieciešamības saimniecības preces, mobilo telefonu priekšapmaksas kartes, tabakas izstrādājumus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces un to šķidrumus, dzīvnieku barību un preces, preses izdevumus, sabiedriskā transporta biļetes, mutes un deguna aizsegus un individuālos aizsardzības līdzekļus, pašu ražoto lauksaimniecības produkciju, kā arī ziedus.

"Apgāds Zvaigzne ABC" reģistrēts 1993. gada oktobrī, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 217 189 eiro. Apgāda lielākā īpašniece ir Kilbloka, kurai pieder 50,83% uzņēmuma kapitāldaļu. 2019.gadā "Apgāds Zvaigzne ABC" strādāja ar 12,774 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 0,4% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 6,6% un bija 281 916 eiro.

Uz augšu
Back