Itālijas premjers Džuzepe Konte otrdien gatavojas paziņot par atkāpšanos

Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte FOTO: Reuters/ScanPix

Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte otrdien gatavojas paziņot par atkāpšanos no amata, un mediji ziņo, ka viņš, visticamāk, mēģinās iegūt mandātu jaunas valdības veidošanai.

Konte sasaucis valdības sēdi plkst.9 (plkst.10 pēc Latvijas laika), kur paziņos ministriem par nodomu atkāpties no amata, paziņoja Kontes birojs.

Mediji ziņo, ka

Konte, visticamāk, mēģinās iegūt mandātu jaunas valdības veidošanai.

Valdošā koalīcija atrodas uz sabrukuma robežas kopš 13.janvāra, kad no koalīcijas aizgāja ekspremjera Mateo Renci partija "Italia Viva" (Dzīvā Itālija - IV).

Renci partijas aiziešanu no koalīcijas izraisīja viņa domstarpības ar premjeru jautājumā par Covid-19 krīzes un ekonomikas krīzes pārvaldību.

Valdošajā koalīcijā pēc IV aiziešanas palika populistiskā Pieczvaigžņu kustība (M5S), kreisi centriskā Demokrātiskā partija (PD) un kreiso partiju apvienība "Liberi e Uguali" (Brīvie un līdztiesīgie).

Pagājušajā nedēļā Konte izturēja divus uzticības balsojumus parlamentā, bet nespēja nodrošināt vairākumu Senātā.

Konte nolēmis atkāpties pirms šonedēļ gaidāmā svarīgā balsojuma parlamentā par tieslietu reformām. Bija gaidāms, ka valdība šajā balsojumā zaudēs.

Neilgi pirms Kontes biroja paziņojuma par premjera nodomu atkāpties, M5S, kas ir lielākā partija parlamentā, paziņoja, ka turpinās atbalstīt Konti.

Uz augšu
Back