Demisionējis Itālijas premjers

Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte. FOTO: Reuters/ScanPix

Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte otrdien prezidentam Serdžio Matarellam iesniedzis paziņojumu par atkāpšanos no amata, šādi cerot izveidot jaunu un spēcīgāku valdību.

Prezidents pieņēma atkāpšanos, "patur tiesības izlemt [ko darīt tālāk] un aicināja valdību turpināt pildīt pienākumus pagaidu kabineta statusā", teikts Matarellas biroja paziņojumā.

Prezidents trešdienas pēcpusdienā par tālākajām perspektīvām sāks sarunas ar partiju līderiem. Sagaidāms, ka sarunas turpināsies līdz ceturtdienai.

Konte, domājams, centīsies iegūt jaunu mandātu, kas viņam veiksmes gadījumā būs jau trešā valdība trīs gadu laikā, tomēr daudz kas ir atkarīgs no viņa spējām paplašināt vairākumu parlamentā.

Viņš šobrīd var rēķināties ar populistu Pieczvaigžņu kustību (M5S), centriski kreiso Demokrātisko partiju un nelielo kreiso partiju "Liberi e Uguali" ("Brīvie un līdztiesīgie").

Ekspremjera Mateo Renci partija "Italia Viva" ("Dzīvā Itālija"), kas pirms divām nedēļām izstājās no koalīcijas, kā arī opozīcijā esošie centristi pakļauti spiedienam nostāju mainīt un atbalstīt jauno valdību, kuras vadībā Konte, tiesa gan, varētu arī nebūt.

Pagājušajā nedēļā Konte izturēja divus uzticības balsojumus parlamentā, bet nespēja nodrošināt vairākumu Senātā.

Uz augšu
Back