Jaunzeme: Pandēmijas laikā noziedzīgajai pasaulei ir problēmas, taču tā nesnauž

VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme FOTO: Valsts kanceleja

Covid-19 pandēmijas laikā noziedzīgajai pasaulei ir radušās problēmas, taču noziedzīgie grupējumi savas aktivitātes nemazina, šodien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā atzina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.

Jaunzeme skaidroja, ka pandēmijas laikā noziedzīgā pasaule nesnauž, lai gan arī noziedzniekiem nav viegli un tiem ir problēmas. "Viņi redz to, ka valsts pārvaldes iestādes ir aizņemtas citās lietās, tāpēc viņi savas aktivitātes nemazina," piebilda Jaunzeme.

VID struktūras - Nodokļu un muitas policijas pārvalde un Iekšējās drošības pārvalde - pandēmijas laikā savu darbu turpinot, lai noziedzniekiem nedotu iespēju īstenot ieceres, izteicās Jaunzeme.

"Uz robežas situācija ir tāda, ka kontrabandas preču aizturēšanas notiek katru dienu. Protams,

noziedznieki ir gana rafinēti, taču arī mēs neesam ar pliku roku ņemami, tāpēc nodarām viņiem lielus zaudējumus.

2

ēģinājumi nelikumīgi ievest preces ir katru dienu, īpaši cigaretes. Baltkrievijas noziedzīgie grupējumi tiešām cītīgi slēpj cigaretes, piemēram, šķeldas kravās nākas dziļi rakt," uzsvēra Jaunzeme.

Tāpat VID struktūras nedrīkstot "atslābt" arī attiecībā uz aplokšņu algu izmaksu, kas ir kriminalizēts nodarījums. "Ja ir noziedzības tendences, tad tās ir jāapkaro. Covid-19 laikā varbūt pat vēl kārtīgāk, jo tie ir uzņēmēji, kas cenšas iedzīvoties uz citu nelaimes rēķina, izmantojot to, ka mums, iespējams, ir citas prioritātes," uzsvēra Jaunzeme.

Uz augšu
Back