ES izvirza Polijai jaunu ultimātu tieslietu reformas lietā

Urzula fon der Leiena FOTO: Alexandros Michailidis/shutterstock.com

Eiropas Komisija (EK) trešdien atvēlējusi Polijai mēnesi laika Disciplinārlietu palātas darba apturēšanai, kas tiek kritizēta, ka tā rada draudus tiesu neatkarībai.

Varšava iepriekšējās sūdzības ignorējusi.

Valdības ieceltā palāta, kas tika izveidota 2017.gadā, lai par pārkāpumiem sodītu tiesnešus, ir viena no daudzajām pretrunīgajām reformām, kas tika īstenotas pēc nacionālkonservatīvās partijas "Likums un taisnīgums" nākšanas pie varas 2015.gadā.

"Augstākās tiesas Disciplinārlietu palāta turpina īstenot kontroli pār Polijas tiesnešiem un apdraud viņu neatkarību,"

4

paziņojumā norādīja Eiropas Savienības (ES) tieslietu komisārs Didjē Reinderss. "Esmu nolēmis spert stingrus soļus, lai nodrošinātu, ka visas tiesas ES var pilnā mērā neatkarīgi īstenot savas pilnvaras, kā to nosaka ES normas."

EK atvēlējusi Polijai mēnesi laika "nepieciešamo pasākumu īstenošanai, lai tiktu nodrošināta atbilstība ES normām", un brīdinājusi, ka tā atkal varētu vērsties pret Varšavu Eiropas Tiesā.

"Šīs dienas lēmums ir vēl viens solis, kas, esmu pārliecināts, nesīs augļus," norādīja Reinderss.

Polijas valdošā partija skaidro, ka tieslietu reforma ir nepieciešama, lai vērstos pret korupciju tieslietu sistēmā, kas joprojām nav atbrīvojusies no komunistiskā režīma mantojuma.

Reformas pretinieki apgalvo, ka tās īstenošana rada draudus likuma varai.

Uz augšu
Back