Somija bažās par vīrusa jaunajiem paveidiem ievieš jaunus ieceļošanas ierobežojumus

FOTO: EPA/Scanpix

Ieceļošana Somijā trešdien teju pilnībā apturēta, spēkā stājoties jaunajiem noteiktumiem, kas tiek īstenoti centienos nepieļaut koronavīrusa jauno paveidu nonākšanu valstī.

Sākot ar pusnakti, ieceļošana valstī atļauta tikai tad, ja tam ir būtisks iemesls. Veselības ministre iepriekš brīdināja, ka koronavīrusa lipīgāko paveidu parādīšanās, kas sākotnēji konstatēti Lielbritānijā un Dienvidāfrikā, nozīmē, ka "mums priekšā ir grūtāki laiki".

Somija pandēmijā līdz šim cietusi salīdzinoši maz. Valstī reģistrēti vien 655 ar Covid-19 saistīti nāves gadījumi, un šis rādītājs ir viens no zemākajiem Eiropā.

Daudziem tūristiem jau šobrīd liegts iebraukt Somijā, bet jaunie ierobežojumi skars arī lielo igauņu strādnieku kopienu, no kuriem daudzi regulāri mēdz doties uz dzimteni. Kopienām ziemeļos līdzās Zviedrijas un Norvēģijas robežām iespējas brīvi pārvietoties uz laiku būs liegtas.

"Balstoties valdības lēmumā, visiem ar darbu saistītajiem braucieniem jābūt būtiski svarīgiem attiecībā uz sabiedrības funkcionēšanu vai piegāžu nodrošināšanu," sacīja Somu līča apgabala krasta apsardzes komandiera vietnieks Miko Simola.

Trešdien Helsinku ostā gaida ierodamies vien 1000 pasažieru, sacīja Simola, ļaujot noprast, ka pasažieru skaits nedēļas griezumā būs krietni mazāks nekā pagājušās nedēļas 20 000.

Ieceļojošo pasažieru skaits Helsinku lidostā jau šobrīd ir sarucis par 90%, salīdzinot ar laiku pirms pandēmijas, un sagaidāms, ka tas turpinās sarukt.

"Kaut arī Somijā bijusi mazāka koronavīrusa izplatība nekā citviet Eiropā, pastāv nopietns risks, ka situācija strauji pasliktināsies," pirmdien preses konferencē brīdināja veselības ministre Krista Kiuru.

Inficēšanās gadījumu skaita pieauguma dēļ var nākties atkal izsludināt ārkārtas stāvokli, kā tas bija pērn martā, kad skolas un uzņēmumi pamatā bija slēgti, bet ceļošana no galvaspilsētas reģiona un uz to aizliegta.

Kopš maija sabiedrība pamatā ir atvērta. Pateicoties testēšanai un tam, ka karantīnas un sociālās distancēšanās prasības lielā mērā tiek ievērotas, izdevies izvairīties no veselības sistēmas pārslodzes.

Uz augšu
Back