Laikraksts: Traģiskajās medībās Viesītē tika pārkāpts viss, ko vien bija iespējams pārkāpt

Ilustratīvs foto FOTO: Shutterstock

Traģiskajās medībās, kas norisinājās Viesītes novadā un kuru laikā tika nošauts vīrietis, "esot pārkāpts viss, ko vien ir iespējams pārkāpt," notikušo raksturoja medību inspektors Jānis Mikjanskis, Latvijas Radio stāstīja Jēkabpils reģionālā laikraksta "Brīvā Daugava" žurnāliste Ilze Bičevska.

Mednieks esot šāvis no auto, kas ir aizliegts. Šāviens izdarīts, nepārliecinoties, kas ir mērķis, un pa mērķi šauts diennakts tumšajā laikā, ap plkst. 18.30. Šajā laikā esot atļauts šaut tikai no paaugstinājuma, stāstīja Bičevska.

Bojāgājušais ir vietējais iedzīvotājs, kurš nebija mednieks un kurš pa lauku gājis savās gaitās. Ievainotais cilvēks miris notikuma vietā.

Policijā par notikušo sākts kriminālprocess par prettiesisku nonāvēšanu aiz neuzmanības.

Par šādu nodarījumu paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana vai piespiedu darbs. Pagaidām izmeklēšanas interesēs cita papildinoša informācija netiks sniegta.

Atbilstoši Medību noteikumiem šaušana uz neskaidri redzamu mērķi ir aizliegta.

Latvijas Mednieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Haralds Barviks pauda sašutumu par notikušo.

"Šīs nevar nosaukt par likumīgām medībām, jo šāviens noticis vietā, kur nav noslēgts līgums par medību tiesību izmantošanu.

Tas ir viens no rupjākajiem Medību likuma pārkāpumiem.

Otrkārt, pilnīgi un totāli ignorēta virkne noteikumos noteiktās drošības prasības, tostarp šauts uz neskaidri redzamu mērķi," uzsvēra Barviks.

Uz augšu
Back