Ekonomikas ministrija piedāvās valdībai lemt par klātienē iegādājamo preču klāsta paplašināšanu

Veikals "Rimi" tirdzniecības centrā "Origo" valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā, FOTO: Paula Čurkste/LETA

Ekonomikas ministrija (EM) piedāvās valdībai lemt par klātienē iegādājamo preču klāsta paplašināšanu un epidemioloģiski drošu iepirkšanos, informēja ministrija.

EM atzina, ka epidemioloģiskā situācija Latvijā vēl neuzrāda tik pozitīvas tendences, kas ļautu valdībai atcelt visus noteiktos ierobežojumus, tostarp tirdzniecības organizēšanā un ikviena cilvēka ikdienā. Tāpat spēkā esošie drošības pasākumi tirdzniecībā ir sasnieguši mērķi - ir mazinājusies cilvēku pulcēšanās veikalos un cilvēki tirdzniecības vietās pavada īsāku laiku.

Tajā pašā laikā EM pauda, ka ilgstoši šāds ierobežojums nevar pastāvēt, jo iedzīvotājiem ir konkrētas vajadzības, piemēram, ziemas apģērbs, apavi bērniem, lietas saimniecībā utt, ko objektīvi ir grūti iegādāties attālināti. Tāpēc ministrija kopā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru ir izstrādājusi konceptuālu piedāvājumu drošas tirdzniecības nodrošināšanai.

Patlaban gan EM neatklāj piedāvājuma detaļas, jo tās vēl tiek saskaņotas,

18

bet paredzams, ka minētais piedāvājums tiks iesniegts izskatīšanai nākamnedēļ gaidāmajā Ministru kabineta sēdē.

EM informēja, ka pamatā piedāvājums ietver augstākas prasības tirgotājiem apmeklētāju plūsmu vadībai un kontrolei, kā arī pastiprinātu kontrolējošo institūciju darbu, vienlaikus aicinot arī pircējus ievērot epidemioloģiskās drošības pasākumus un tirgotāju norādījumus tirdzniecības vietās. Lai mazinātu apmeklētāju drūzmēšanās risku tirdzniecības vietās, piedāvāts izkliedēt apmeklētāju plūsmu pa daudzām tirdzniecības vietām.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka valdība iepriekš vienojās līdz 7.februārim ieviest ierobežojumus, ar mērķi mazināt Covid-19 izplatību.

Tas nozīmē, ka pastāv ierobežojumi arī tirdzniecībā. Tādējādi līdz 7.februārim var darboties tirdzniecības vietas, kurās tirgo atsevišķas produktu grupas - pārtikas preces, higiēnas preces, pirmās nepieciešamības saimniecības preces, mobilo telefonu priekšapmaksas kartes, tabakas izstrādājumus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces un to šķidrumus, dzīvnieku barību un preces, preses izdevumus, sabiedriskā transporta biļetes, mutes un deguna aizsegus un individuālos aizsardzības līdzekļus, pašu ražoto lauksaimniecības produkciju, kā arī ziedus.

Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs iepriekš aģentūrai LETA pauda, ka pašreiz cīņā ar Covid-19 dēļ noteikto ierobežojumu dēļ tirgošanai aizliegto preču sarakstā esošās lietas vajadzētu ļaut tirgot vismaz darba dienās.

20.janvārī valdība lēma uzdot EM izstrādāt priekšlikumu par mazumtirdzniecības vietu darbību pēc 7.februāra, kas patlaban ir noteikts kā ārkārtējās situācijas beigu datums. Ministrijai jāizstrādā tādi priekšlikumi, kas neapdraud epidemioloģiskās drošības situāciju.

Uz augšu
Back