Krievija pārmet Rietumiem "histēriju" saistībā ar Navaļnija ieslodzīšanu

Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs FOTO: AP/Scanpix

Krievija trešdien pārmetusi Rietumiem nodošanos histērijai saistībā ar opozicionāra Alekseja Navaļnija ieslodzīšanu, kā arī paziņojusi, ka policijai bijušas tiesības izmantot spēku pret protestētājiem.

Neskatoties uz Rietumu aicinājumiem atbrīvot Navaļniju un uz plašajiem protestiem viņa atbalstam, Maskavas tiesa otrdien apmierināja Krievijas Federālā sodu izpildes dienesta (FSIN) prasību nomainīt Navaļnijam 2014.gadā piespriesto nosacīto sodu pret reālu trīsarpus gadu cietumsodu.

Pēc tiesas sprieduma Maskavā izcēlās protesti. Lai tos apspiestu, varasiestādes slēdza vairākas metro stacijas un aizturēja vairāk nekā 1400 cilvēku.

Navaļnija sabiedrotie apsūdzējuši policiju par publisku protestu aizliegšanu un neproporcionāla spēka un vardarbības pielietošanu pret protestētājiem.

Kremlis savukārt paziņoja, ka policijas rīcība otrdienas vakarā esot attaisnojama, jo protesti bija pretlikumīgi un nebija atļauti.

Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs apsūdzēja Navaļnija sabiedrotos tīšā policijas provocēšanā, pēc tiesas sprieduma aicinot Navļnija atbalstītājus protestēt pie Kremļa.

"Policijas reakcija bija atbilde uz draudiem, kas varētu rasties no šādu protestu rīkošanas," paziņoja Peskovs.

"Pēdējās dienās mēs vairākas reizes esam saskārušies ar aicinājumiem uz nelegāliem protestiem un tiek īstenoti pasākumi, lai novērstu, ka tie noved pie (..) ļaunākām sekām," paziņoja Peskovs.

Navaļnija sabiedrotie ir publiskojuši video, kuros redzama policijas vardarbība pret protestētājiem. Vienā no video redzams, kā policists iesit ar steku operatoram, nogāžot viņu gar zemi.

Peskovs sacīja, ka šis incidents ir iekšējās izmeklēšanas lieta.

"Histērija, ko esam dzirdējuši saistībā ar tiesvedību Navaļnija lietā, protams, ir pārmērīga," paziņoja Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

Uz augšu
Back