Ar Covid-19 sasirgušais braucis autobusā Rīga-Baldone-Vecumnieki un Baldone-Rīga

Autobuss. Ilustratīvs attēls FOTO: Edijs Pālens / LETA

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojuši, ka pasažieris, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija, 30.janvārī braucis ar autobusu Rīga-Baldone-Vecumnieki plkst.8.40 no Rīgas līdz Baldonei un ar autobusu Vecumnieki-Baldone-Rīga plkst.15.55, informēja SPKC.

Visiem pasažieriem, kuri brauca minētajā datumā šajos maršrutos, ieteicams novērot savu veselības stāvokli. Ja parādās elpceļu infekcijas slimības simptomi, ieteicams palikt mājās, sazināties ar savu ģimenes ārstu, lai izvērtētu veselības stāvokli.

SPKC atgādina, ka šādos gadījumos ātrāk uzzināt par nonākšanu kontaktā ar Covid-19 slimnieku var palīdzēt lietotne "Apturi Covid". Izmantojot lietotni, var savlaicīgāk izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus.

SPKC Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Arāja stāsta, ka līdz 6.aprīlim ir paplašinātas iespējas veikt valsts apmaksātu testu uz Covid-19. Ja parādījušies slimības simptomi - akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums un citi, Covid-19 testu var veikt bez maksas un bez ārsta nosūtījuma.

Uz augšu
Back