Skitu sabiedrība nesastāvēja tikai no sievietēm, kā vēstīts grieķu mītā. Vienkārši šajā sabiedrībā bija sievietes, kas dzīvoja kā vīrieši. Liela daļa skitu sieviešu kopā ar vīriešiem piedalījās medībās un kaujās.
“Ir uzmundrinoši zināt, ka meitenes un sievietes stepēs mēdza jāt ar zirgu un šaut ar loku līdzīgi kā viņu brāļi,” teica Majore. Tas arī nav nekāds brīnums, jo nelielā grupā stepes skarbajos apstākļos, nemitīgu ienaidnieka draudu priekšā katra cilvēka palīdzība bija svarīga – neatkarīgi no tā dzimuma vai vecuma. Skitu apbedījumu vietās atrastas karotājas vecuma grupā no 10 līdz 45 gadiem.
“Līdz šim arheologi ir identificējuši vairāk nekā 300 sieviešu karotāju atlieku. Tās apglabātas kopā ar saviem zirgiem un ieročiem. Katru gadu tiek atrasti aizvien jauni šādi apbedījumi,” piebilda Majore.
Skiti nebija vienīgā karotāju grupa, kurā medībās un kaujās aktīvi piedalījās sievietes, kā arī grieķi nebija vienīgie, kas mēdza stāstīt stāstus par amazonēm un tām līdzīgām sievietēm.
“Pastāvēja aizraujoši stāsti – daži izdomāti, daži balstīti patiesībā – par amazonēm līdzīgām sievietēm no Senās Romas, Ēģiptes, Ziemeļāfrikas, Arābijas, Mezopotāmijas, Persijas, Centrālāzijas, Indijas un Ķīnas,” stāstīja Majore.
Amazones upe savu vārdu ieguvusi viena tāda stāsta dēļ. Upi tā 1541. gadā nosauca spāņu karavīrs Fransisko de Orelana, kurš tiek uzskatīts par pirmo eiropieti, kurš pētīja Amazoni. Tas notika pēc tam, kad viņam uzbruka sievietes karotājas, kas bijušas līdzīgas mītiskajām amazonēm.