Spēkā esošie ceļošanas ierobežojumi neatbilst reālajai situācijai un nodara būtiskus zaudējumus (2)

TVNET | FINANCENET
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Publicitātes foto

Daļa no pašlaik spēkā esošajiem ceļošanas ierobežojumiem lielā mērā ietekmējas no vēsturiskās pieredzes, nevis reālās situācijas, līdz ar to nodarot aviācijas nozarei un tautsaimniecībai kopumā būtiskus zaudējumus, kas bieži nemaz neveicina vīrusa izplatības samazināšanos, norāda pētījumu uzņēmuma "Oxford Research Baltics" pārstāvji. 

“Lai aviācijas nozare spētu atjaunoties un pasažieri, kuriem ir nepieciešams doties uz ārzemēm, var plānot savus ceļojumus, ir būtiski, lai ierobežojumiem, atbilstoši citu Eiropas Savienības valstu praksei, tiek noteikti konkrēti kritēriji un termiņi, līdz kuriem tie ir spēkā.

Valdībai, izstrādājot detalizētāku pārskatu par ierobežojumu atcelšanu, būtiski ir ņemt vērā ne tikai vīrusa izplatību galamērķī, bet arī ieviestos drošības pasākumus un to ievērošanu,” saka "Oxford Research Baltics" valdes priekšsēdētājs Aivars Timofejevs.

“Mēs iesaistāmies un atbalstām vīrusa ierobežošanu, un stingri sekojam līdzi nepieciešamajām prasībām. Vienlaikus ir svarīgi vērtēt, vai atsevišķi ierobežojumi patiesi ir adekvāti un vajadzīgi. Proti, ierobežojumu noteikšanā nevajadzētu ignorēt to, ka aviācija ir globāla, starptautiska nozare un ka arī Latvijas aviācijas nozare konkurē starptautiskos brīvas konkurences apstākļos,” uzsver Latvijas Aviācijas asociācijas valdes loceklis Artūrs Kokars. 

“Vienlaikus Latvijai ir jārisina jautājums par lidojumu atvēršanu uz atsevišķiem populārākajiem trešo valstu galamērķiem, ievērojot, ka uz tiem bez problēmām iespējams ceļot no Lietuvas un Igaunijas.

Pētījums apliecina, ka kontrolēti pārvadājumi uz atsevišķiem populārākajiem trešo valstu galamērķiem var pat veicināt sabiedrības veselības drošību. Slēgta gaisa satiksme, bet atvērtas sauszemes robežas faktiski neierobežo trešo valstu iedzīvotāju nonākšanu Latvijā,” papildina Kokars.

Saskaņā ar pieejamo statistiku 2020. gada pēdējā ceturksnī, kad vīrusa izplatība Latvijā un Eiropā ievērojami pieauga, ar aviāciju Latvijā tika ievesti vidēji vien seši Covid-19 pozitīvi pasažieri nedēļā, kamēr valstī reģistrēto jauno inficēšanās gadījumu skaits bieži pārsniedza 1000.

Komentāri (2)CopyLinkedIn Draugiem X
Svarīgākais
Uz augšu