"Bitcoin" patērē vairāk enerģijas nekā Argentīna

"Bitcoin" "raktuves" Kanādā. Ilustratīvs attēls FOTO: Lars Hagberg / AFP

Kriptovalūtas "Bitcoin" uzturēšanai nepieciešamais ikgadējais elektroenerģijas patēriņš ir augstāks nekā kopējais elektrības patēriņš Argentīnā, secinājuši Kembridžas Universitātes pētnieki. 

Kriptovalūtas ieguve jeb tā saucamā rakšana, kā arī pārskaitījumu veikšana patērē ievērojamu enerģijas daudzumu. Abu procesu nodrošināšanai tiek izmantotas īpaši sarežģītas datorkalkulācijas, lai nodrošinātu tīkla drošību.

Kembridžas pētnieki apgalvo, ka kriptovalūtas uzturēšana un ieguve ik gadu patērē aptuveni 121,36 teravatstundas enerģijas (TWh) - un maz ticams, ka patērētās enerģijas daudzums samazināsies, izņemot gadījumu, ka valūtas vērtība samazināsies. Tas gan pagaidām ir maz ticams scenārijs.

Sekojot elektrisko automašīnu kompānijas "Tesla" paziņojumam, ka tā kriptovalūtā ieguldīs 1,5 miljardus ASV dolāru, Bitcoin vērtība šonedēļ sasniedza jaunu rekordu, pārsniedzot 47 tūkstošu dolāru atzīmi. 

Kritiķi apgalvo, ka "Tesla" lēmums grauj kompānijas videi draudzīgo tēlu.

Kriptovalūtas augošā vērtība dod papildu stimulu "Bitcoin" "racējiem" pieslēgt tīklam arvien vairāk ierīču, tādējādi palielinot kopējo enerģijas patēriņu, norāda Mičels Raučs, Kembridžas Alternatīvo finanšu centra pētnieks, kurš izveidoja tiešsaistes rīku, kas ģenerē šīs aplēses.

Rauča izveidotā tiešsaistes rīka aprēķini vēsta, ka Bitcoin elektroenerģijas patēriņš ir augstāks nekā Argentīnā (121 TWh), Nīderlandē (108,8 TWh) un Apvienotajos Arābu Emirātos (113,20 TWh), un tas strauji tuvojas Norvēģijas līmenim (122,20 TWh).

Uz augšu
Back