Tīna Tērnere atklāti par mūziku un attiecībām ar varmāku

Tīna Tērnere FOTO: HBO

ASV izklaides industrijas milzis HBO martā laidīs klajā jaunu dokumentālo filmu par dziedātāju Tīnu Tērneri (Tina Turner). Tās nosaukums "Tina".

Filmā, kas pie skatītājiem, arī Latvijā (LMT Viedtelevīzijā) nonāks 27. martā, 81 gadu vecā amerikāņu dziedātāja, kas jau kopš 1995. gada dzīvo Šveicē, stāstīs gan savu panākumu spozmi, īpaši veiksmīgo atgriešanos mūzikas biznesā astoņdesmitajos gados, gan sūro pieredzi ar vardarbīgu vīru.

Autoru tandēma - Dena Linseja (Dan Lindsay) un T. Dž Martina (T.J. Martin) režisētā lente atklās vairākas detaļas par viņas kopdzīvi ar mūzikas partneri un vardarbīgo vīru Aiku Tērneru (Ike Turner). Aiks kļuva slavens piecdesmitajos gados, koncertējot kopā ar Tīnu, taču pēc tam iemantoja mūzikas industrijas ļaundara slikto slavu, kad Tērnere atklāja, ka viņu kopdzīves laikā vīrs viņu regulāri piekāvis.

Tīna bija spiesta mukt. 

"Es aizgāju pilnīgi tukšām rokām un biju spiesta visu būvēt no jauna pati," kādā intervija atklāti reiz stāstījusi dziedātāja, atceroties liktenīgo nakti septiņdesmitajos gados, kad aizbēgusi no varmākas. "Tas bija ļoti sarežģīti un bīstami, jo Aiks bija vardarbīgs un tobrīd arī lietoja narkotikas, kas padarīja viņu ļoti bīstamu. Man nebija naudas, un nebija kur iet."

Viņas kabatā bija vien 36 centi, kad viņa aizbēga no "Hilton" viesnīcas Dalasā, Teksasā. Viņa izlavījusies caur virtuvi, kad Aiks gulējis.

"Bija pienācis laiks likt tam punktu. Viņš bija konstanti vardarbīgs, paralēli notika citas arī lietas, nebija kontroles, nebija brīvības, bija visu laiku viens un tas pats, un vardarbība," 

viņa stāsta. "Tev tas vienkārši piegriežas. Dzīvei nav jēgas, ja palieku šādā situācijā." Populārā dziedātāja reiz skaidrojusi, ka ar Aiku palikusi kopā tik ilgi savas lojalitātes dēļ, jo panākumus mūzikā viņi guva kopā.

​Tīna Tērnere FOTO: Reuters/ScanPix

"Es viņam apsolīju, ka nekad viņu nepametīšu, un faktiski turējos pie sava solījuma. Taču tad viss nonāca līdz tādam punktam, kad kļuva tik slikti, ka bija laiks doties prom," viņa atminas.

Tīna un Aiks izšķīrās 1978. gadā.

Filmā interviju sniedz pati Tērnere, kā arī vairāki prominenti šovbiznesa cilvēki, piemēram, TV dīva Opra Vinfrija. 

​Tīna Tērnere FOTO: Marty Lederhandler / AP

Atgādinām, ka šonedēļ izskanēja ziņas, ka Tīna Tērnere ir atkārtoti nominēta iekļaušanai Rokenrola Slavas zālē. 1991. gadā viņa jau uzņemta slavas zālē kopā ar Aiku.

2013. gadā Tērnere atteicās no ASV pilsonības un jau daudzus gadus ir Šveices pilsone. Tērnere iepriekš Šveices medijiem sacīja, ka šajā valstī jūtas ļoti laimīga. "Šveicē es esmu ļoti laimīga un šeit jūtos kā mājās. Es nevaru iedomāties vēl labāku vietu, kur dzīvot," Tērnere sacīja vācu valodā iznākošajam laikrakstam "Blick".

Tērnere kopā ar vīru (Tērnere 2013. gadā apprecējās ar vācu producentu Ervīnu Bahu, kas ir sešpadsmit gadus jaunāks par dziedātāju) mājo gleznainajā Kisnahtas pilsētā Cīrihes ezera krastā.

Tīna Tērnere FOTO: Marty Lederhandler / AP
​Tīna Tērnere FOTO: Marty Lederhandler / AP

Raksts tapis sadarbībā ar "LMT Viedtelevīziju".

Uz augšu
Back