Liepājā sāks testēt jaunos tramvajus

Tramvajs ar Liepājas vārdu visiem darmštatiešiem atgādinās par Latvijas pilsētu, kurā piedzimst vējš. Pie Darmštates tramvaja stūres – Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš FOTO: www.liepajniekiem.lv

Liepājā šonedēļ tiks sākta jauno tramvaju testēšana uz līnijas, informēja SIA "Liepājas tramvajs" sabiedrisko attiecību vadītājs Andrejs Rjabcevs.

 

Naktī uz pirmdienu, 15.februāri, caur Liepājas ostu Latviju sasniedzis pēc skaita jau trešais jaunais zemās grīdas tramvajs, ko pēc īpaša Liepājas pasūtījuma izgatavojusi "Končar - Electric Vehicles Inc." rūpnīca Horvātijā.

Rjabcevs stāstīja, ka pašlaik notiek darbs pie jauno vagonu tehniskās sagatavošanas un vadītāju instruktāžas, taču jau šonedēļ plānots pirmos jaunās paaudzes tramvajus palaist testa režīmā uz līnijas, lai vadītāji praktiskos apstākļos visa sliežu ceļa garumā varētu pārliecināties par to ekspluatācijas ērtumu un veiktu iestatījumu uzlabojumus, ja tādi būs nepieciešami.

SIA "Liepājas tramvajs" valdes loceklis Aigars Puks piebilda, ka jauno tramvaju praktiskie izmēģinājumi uz sliežu līnijas norisināsies paralēli ierastajam tramvaju kustības grafikam. Ņemot vērā to, ka gan vadītājiem, gan tehniskajam dienestam tas būs ļoti atbildīgs posms, kurā iepazīt jaunos vagonus un visas iespējas vai specifikācijas, šie izbraukumi ieplānoti vakara stundās, kad ir mazāk intensīva satiksme un liepājniekiem rastos mazāk neērtības, proti, darbadienu vakaros pēc plkst.20 un līdz pusnaktij.

Jaunajos vagonos pašlaik, kamēr notiek testa braucieni, pasažieri netiks uzņemti, taču pilnvērtīgi sākt izmantot jaunos vagonus uz līnijas varētu no marta, kad būs noslēgušies visi sagatavošanas darbi un tehniskā pielāgošana.

Pašlaik Liepāja no Horvātijas koncerna "Končar - Electric Vehicles Inc." saņēmusi trīs no sešiem sākotnēji pasūtītajiem jaunajiem tramvajiem, savukārt līgums noslēgts par kopskaitā 12 jaunās paaudzes zemās grīdas vagonu iegādi līdz 2022.gadam, kā arī vēl divu vagonu iegāde tiek plānota nākamajā projekta posmā.

Kā vēstīts, divu gadu laikā uzņēmums no Horvātijas "Končar - Electric Vehicles Inc." piegādās Liepājai sešus 10 692 528 eiro vērtus tramvaju vagonus.

Līguma kopējā summa bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) ir 8 836 800 eiro, viena vagona cena ir 1 472 800 eiro bez PVN. Visa summa, ieskaitot PVN, sasniedz 10 692 528 eiro. Līguma summā ietilpst visas izmaksas, kas saistītas ar tramvaju vagonu piegādi, kā arī apkalpošanu un remontu garantijas termiņa laikā.

Pašvaldība ir noslēgusi arī otru līgumu par vēl sešu tramvaju piegādi.

Pagājušajā rudenī Liepājas pašvaldībai no Kohēzijas fonda tika piešķirti papildu 12,83 miljoni eiro, kas paredzēti vēl 1,55 kilometrus tramvaju līniju pārbūvei un divu jaunu tramvaju iegādei.

Patlaban pa Liepājas ielām kursē 16 tramvaji, kas ražoti pagājušā gadsimta 70.-80.gados.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Liepājas tramvajs" apgrozījums 2019.gadā bija 1 749 717 eiro un uzņēmums strādāja ar 578 680 eiro zaudējumiem. Finanšu rādītāji par pagājušo gadu vēl nav pieejami.

Uz augšu
Back