Balvu pusē policijai ziņots par vairāku tūkstošu eiro izkrāpšanas gadījumiem

Ilustratīvs foto. FOTO: Bartolomiej Pietrzyk, Shutterstock.

Februāra pirmajās nedēļās Valsts policijas (VP) Balvu iecirknim ziņots par vairāku tūkstošu eiro izkrāpšanas gadījumiem, aģentūru LETA informēja VP Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte

Viļakas novada Šķilbēnu pagastā no kāda uzņēmuma konta pārskaitīti vairāki tūkstoši eiro kā pirmā iemaksa par internetā noskatīto traktoru. Taču tehnika netika saņemta, un policija sākusi kriminālprocesu par krāpšanu.

Kāda cita persona Balvu novada Vīksnas pagastā krāpniekiem vairākos maksājumos pārskaitījusi vairākus tūkstošus eiro, izmantojot internetbanku. Bet Viļakas novada Medņevas pagastā kāds iedzīvotājs, kuram piesolīta lielāka peļņa, nezināmai personai pārskaitīja vairākus simtus eiro.

Savukārt iedzīvotājs no Balvu novada Bērzpils pagasta VP informējis, ka ir pārskaitījis vīrietim 130 eiro par auto magnetolu, taču magnetolu nav saņēmis.

Kursīte skaidroja, ka krāpniecības gadījumā ar traktora iegādi interneta vietnē piedāvāts iegādāties traktortehniku par izdevīgu cenu, bet prece nav saņemta un nauda nav atmaksāta. Tādēļ VP aicina rūpīgi izvērtēt ievietotos sludinājumus interneta vietnēs, kā arī neiegādāties preci, kas pirms tam nav redzēta dzīvē.

Krāpnieki sludinājumu portālos ievieto fotogrāfijas ar attiecīgo lauksaimniecības tehniku un tās tehnisko aprakstu, piedāvājot to iegādāties par izdevīgāku cenu, kas parasti ir zemāka par tirgus cenu. Sludinājumos var tikt norādīti gan Latvijā, gan ārvalstīs reģistrēti uzņēmumi, kā arī banku konti. Preci apskatīt un norēķināties par to saņemšanas brīdī nav iespējams, jo bieži vien tiek norādīts, ka tā atrodas ārzemēs un tiks piegādāta pēc rokasnaudas vai priekšapmaksas saņemšanas. Piesaistot potenciālos pircējus, krāpnieki darījuma laikā ar viņiem sazinās telefoniski vai sarakstoties e-pastā.

"Savstarpējā komunikācija notiek līdz brīdim, kad krāpnieki potenciālajam klientam nosūta sagatavotu rēķinu par pirmās iemaksas veikšanu, lai organizētu tālāku preces pārdošanu. Tiklīdz persona ir veikusi attiecīgo samaksu, komunikācija beidzas, un no krāpnieka un pirktās preces vairs nav ne vēsts," aprakstīja Kursīte.

Tāpat policija novērojusi, ka šādus sludinājumus ievieto arī krāpnieki, kuri uzdodas par jau eksistējošu un zināmu firmu darbiniekiem, kā arī izmanto līdzīgu konkrēto dīleru e-pasta adreses. Lai neuzķertos uz šiem sludinājumiem, potenciālajiem pircējiem nepieciešams kārtīgi pārliecināties, kā ir uzrakstīts firmas nosaukums un darbinieka e-pasta adrese. Visbiežāk tiek veidoti līdzīgi nosaukumu, vien pamainot kādu burtu vai variējot ar pieturzīmēm e-pasta adresē, tādējādi maldinot un izkrāpjot no pircēja naudu par neeksistējošu preci.

VP aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un neiegādāties preci, kas pirms tam nav redzēta dzīvē. Tāpat arī nevajadzētu veikt avansa maksājumu, iekams nav pārliecības par konkrētās preces esamību un to, vai tā tik tiešām atrodas pārdevēja īpašumā.

Policija pieļauj, ka notikuši arī citi līdzīgi krāpniecības gadījumi, tādēļ VP aicina iedzīvotājus atsaukties un informēt policiju pa tālruni 110.

Uz augšu
Back