Berlīne, heroīns, septiņdesmitie

"Mēs - Zoo stacijas bērni" FOTO: publicitātes

"Mēs - Zoo stacijas bērni" ir Kristiānes F. (Christiane F.) patiess stāsts par viņas narkotiku lietošanas pieredzi un heroīna izplatības bumu Berlīnē divdesmitā gadsimta septiņdesmitajos gados. No 28. februāra šis stāsts atdzimst jaunā seriālā. 

Kulta grāmatas ekranizējums, kas astoņu sēriju garumā vēsta par sešiem pusaudžiem, kuri nonākuši narkotisko vielu atkarībā un dedzīgi, bez kompromisiem cīnās par saviem sapņiem un laimi, pieejams LMT Viedtelevīzijā.

Seriāls ir neticami emocionāli spēcīgs, reizē smags un skaists, stāsts par pieaugšanu, par jauniešiem, kuri ir nevis upuri, bet drosmīgas personības ar aizkustinošu un satraucošu likteni.

Grāmatā un seriālā ir parādīts, kā un cik strauji notiek pāreja no "vieglajām" narkotikām uz "smagajām" narkotikām. 

"Mēs - Zoo stacijas bērni" FOTO: publicitātes

Seriāls ir 1978. gadā izdotās, patiesos notikumos balstītās Kristiānes F. grāmatas ar tādu pašu nosaukumu mūsdienīga interpretācija. Pirmo reizi grāmata tika ekranizēta jau 1981. gadā, un mazbudžeta kinodarbs “Kristiāne F. – Mēs, Zoo stacijas bērni” (Christiane F. – Wir Kinder vom Bahnhof Zoo) īsā laikā kļuva par kulta filmu. Grāmatas un filmas darbība norisinās Rietumberlīnē pagājušā gadsimta septiņdesmito gadu beigās un astoņdesmito gadu sākumā.

13 gadus vecā Kristiāne, bēgot no problēmām ģimenē – tēva varmācības un mātes bezspēcības, aizvien vairāk laika pavada uz ielas, uzturoties pusaudžu kompānijās, kurām meitene jūtas piederīga. Drīz vien Kristiāne sāk smēķēt hašišu un lietot heroīnu, un 14 gadu vecumā pusaudze jau ir kļuvusi par narkomāni un prostitūtu. Ekranizējumā tika iekļauti reāli ielu kadri ar prostitūtām un narkomāniem, kas piešķīra filmai dokumentālu noskaņu.

40 gadus vēlāk šis stāsts ir atdzimis jaunā versijā. Seriāla autore un radošā producente Anete Hesa (Annette Hess) ir izvēlējusies atšķirīgu pieeju stāsta interpretācijai. 1981. gada filma koncentrējās uz pašas Kristiānes stāstu, bet jaunais seriāls vēsta par sešiem jauniešiem, vēl plašāk un dziļāk atspoguļojot no narkotikām atkarīgo pusaudžu pasauli un viņu sarežģīto ceļu uz pieaugšanu. Šie pusaudži, kas apmaldījušies dzīves realitātes un emociju virpulī, atrodot cits citu, sajūtas spēcīgi un brīvi. Taču narkotiku lietošana padara viņu jūtu pasauli tik sakāpinātu un intensīvu, ka kādā brīdī šī atkarība kļūst stiprāka par viņu draudzību. Seriāla autori iezīmē narkotiku atkarības zemākos un augstākos līmeņus, vienlaikus veiksmīgi izvairoties no moralizējoša toņa.

Seriāla reklāmas rullītis.

Raksts tapis sadarbībā ar "LMT Viedtelevīziju".

Uz augšu
Back