"Facebook" atjaunos piekļuvi Austrālijas ziņu rakstiem

Ilustratīvs foto. FOTO: REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

Sociālais tīkls "Facebook" otrdien paziņoja, ka atcels Austrālijas ziņu rakstu bloķēšanu.

"Facebook" lapas bloķēja, reaģējot uz Austrālijā iecerēto jauno mediju likumu.

Austrālijas finanšu ministrs Džošua Frīdenbergs un "Facebook" lika noprast, ka panākts kompromiss par jaunā likuma galvenajiem aspektiem.

Jaunā mediju likuma projekts, kas decembrī tika iesniegts parlamentā, ir ar mērķi piespiest "Google" un "Facebook" maksāt Austrālijas mediju organizācijām par to ziņu satura rādīšanu, vai maksāt soda naudas miljoniem dolāru apmērā. Šis ir viens no pasaulē agresīvākajiem mēģinājumiem iegrožot abu ASV digitālo milžu varu.

Jaunā mediju likuma projekts trešdien tika pieņemts Pārstāvju palātā un tagad atrodas Senātā.

Austrālija sākumā ierosināja brīvprātīgu rīcības kodeksu šāda likuma vietā, bet pastiprināja savu nostāju, kad bija izlēmusi, ka "nevienlīdzīga pozīcija" starp tradicionālajiem mediju uzņēmumiem un digitālajiem milžiem neļautu noslēgt godīgas vienošanās.

Austrālijas nostāja mainījās pēc šajā valstī veikta pētījuma, kurā konstatēts, ka no katriem 100 dolāriem, kas tiek iztērēti par interneta reklāmām, "Google" iegūst 53 dolārus, bet "Facebook" - 28 dolārus.

Tehnoloģiju uzņēmumi bažījas, ka Austrālijas iecerētais likums var radīt globālu precedentu, kas prasītu dramatiskas izmaiņas un smagi iedragātu to biznesa modeli.

Uz augšu
Back