Viņaprāt, pandēmijas laikā ir jāmeklē iespēja nodrošināt drošas socializēšanās iespējas jauniešiem.
Kā vienu no svarīgākajām lietām, ko esam parādā pusaudžiem, psihoterapeits minēja dažādus nozīmīgus rituālus, kas ir svarīgi pieturas punkti pieaugšanas periodā - žetonu vakari, dzimšanas dienas, izlaidumi, kas iezīmēs visu tālāko dzīvi. Viņaprāt, ir svarīgi koncentrēties uz to, lai kaut kā iedotu pusaudžiem šos rituālus drošā veidā, ļaujot atzīmēt savas dzīves gaitas un pieturas punktus, jo šajā laikā viņi vairs nekad nevarēs atgriezties. Šie ir nozīmīgi atspēriena punkti jebkura cilvēka dzīvē.
"Mēs kā pieaugušie varam izlikties un ignorēt pusaudžu vajadzību socializēties, bet viņi tāpat atrod veidus, kā satikties, un dara to nedrošos veidos. Tā ir viņu smadzeņu vajadzība. Mūsu kā pieaugušo pienākums ir neizlikties, ka tā nav, un meklēt drošākus veidus, [kā viņiem to nodrošināt]," pauda speciālists.
Nils Konstantinovs uzsvēra, ka, līdzīgi kā ar jebkuru stresu vai mentālo traumu, ko cilvēks piedzīvo jūtīgajā pusaudža vecumā, kad smadzenes ir īpaši jutīgas pret ārējiem stresoriem,
mentālās veselības sekas var būt ilgtermiņa un visaptverošas.
Piemēram, cilvēkiem, kas pusaudža vecumā saskaras ar emocionālām grūtībām vai traumām, 18-20 gadu vecumā ir sliktākas izredzes darba tirgū un ir grūtāk izveidot attiecības, tajā skaitā romantiskas saistības; viņiem ir lielāks risks nokļūt cietumā, ciest no atkarībām.
"Pat ja neskatāmies uz šādiem ekstrēmiem gadījumiem, liela daļa jaunu cilvēku pēc šādas pieredzes nejūtas un nav efektīvi sabiedrības locekļi," sacīja speciālists, norādot, ka Pasaules Veselības organizācijas (PVO) aplēses liecina -
depresijas izplatība sabiedrībā nākotnē būs lielākais izaicinājums daudzu valstu ekonomikām.
Sakss Konstantinovs atzina, ka mentālās veselības pandēmija skar ārkārtīgi lielu skaitu bērnu un jauniešu, un speciālisti nespēs aizsniegt katru pusaudzi un jaunieti personīgi, tāpēc jauniešiem būtu jāiemāca daži pašsaprotami, secīgi soļi, kā rūpēties par savu mentālo veselību, līdzīgi kā zinām, ka jāievēro 2 metru distance un jāmazgā rokas:
1) Mēģināt palīdzēt sev pašam; apgūt veidus, kā palīdzēt sev nomierināties un uzlabot omu.
2) Vērsties pēc atbalsta pie drauga, pārrunāt savas problēmas ar kādu vienaudzi.
3) Atrast pieaugušo, kam uzticies (tas var būt, piemēram, sporta skolotājs vai drauga mamma).
4) Ja nekas nelīdz, meklēt speciālista, psihologa, terapeita palīdzību.
5) Ja visi striķi trūkst, jāzvana uz bērnu un pusaudžu uzticības tālruni 116 111.