Navaļnijs aizvests no izolatora Maskavā; viņa atrašanās vieta šobrīd nav zināma
Papildināts

FOTO: Reuters/ScanPix

Krievijas opozīcijas politiķis Aleksejs Navaļnijs esot aizvests no izolatora “Matrosskaja tišina” Maskavā, pavēstīja viņa advokāts Vadims Kobzevs. 

Visticamāk, ka viņš tiek pārvests uz kādu no Krievijas kolonijām. Uz kurieni tieši viņš tiek vests, pagaidām nav zināms. 

“Šodien [ceturtdien], kad ierados izolatorā, lai tiktos ar Navaļniju, man pavēstīja, ka viņš izolatorā vairs neatrodas. Kur viņš aizvests, man nepateica, visticamāk, ka uz koloniju, bet iespējams, ka kaut kur citur,” Krievijas medijiem pavēstīja advokāts. 

Sarunā ar “Otkritije medija” Kobzevs uzsvēra, ka brīdī, kad Navaļnijs ieradīsies kolonijā, viņam būs tiesības paziņot ģimenei par savu atrašanās vietu. 

Tomēr advokāts piebilst, ka šādas pārvešanas uz soda izpildes vietu var ilgt pat “vairākas nedēļas”. 

“Es ceru, ka tā nenotiks. Mēs arī ceram uz žurnālistu un tiesībsargu atbalstu [Navaļnija atrašanās vietas noskaidrošanā],” uzsvēra Kobzevs. 

Tiesa Maskavā 2.februārī apmierināja Krievijas Federālā sodu izpildes dienesta prasību viņam 2014.gadā piespriesto nosacīto cietumsodu "Yves Rocher" lietā nomainīt pret reālu trīsarpus gadu cietumsodu. 

Savukārt pagājušajā nedēļā tiesa noraidīja Navaļnija apelāciju. Tomēr tiesa  samazinājusi cietumsodu par pusotru mēnesi, ieskaitot mājas arestā pavadīto laiku. 

Navaļnijam kolonijā būs jāpavada divi gadi un seši mēneši, cietumsoda termiņš beigsies 2023.gada vasarā. 

28
Uz augšu
Back