Dzērājšoferis reibumu cenšas "šķaidīt", ēdot netīru sniegu no Brīvības ielas

FOTO: Ekrānuzņēmums no Degpunktā sižeta

Naktī patrulējot Rīgas ielās, viena no pašvaldības policijas ekipāžām Lāčplēša un Avotu ielas krustojumā pamanīja pelēku Peugeot, kura vadītājs acīm redzami brauca ātrāk nekā atļauts, un tas bija neparastu notikumu virknes sākums.

"Kaut arī mums tādas mērierīces nav, satiksmes intensitātē varēja redzēt, ka viņš izceļas," raidījumam Degpunktā stāsta Rīgas pašvaldības policijas Latgales pārvaldes inspektors Sandis Gedominskis. 

Kārtības sargi nolēma panākt automobili, lai noskaidrotu šādas steigas iemeslus. Lai to izdarītu, gan nācās krietni piespiest gāzes pedāli.

"Turpinot braukt pakaļ un ieslēdzot jau speciālos gaismas un skaņas signālus, kā arī ziņojot kolēģiem, ka ir pamanīta ātri braucoša mašīna un līdzi es viņai īsti netieku, iebraucu Centra pārvaldes teritorijā, kur pamanīju šo automašīnu pie Brīvības ielas, kas stāvēja pie sarkanās gaismas," - tā Gedominskis. 

FOTO: Ekrānuzņēmums no Degpunktā sižeta

Pieejot pie pelēkā auto vadītāja puses atvērtā loga, policists vaicāja, vai šoferītis šodien ir kaut ko lietojis. Uz to viņš saņēma noliedzošu atbildi, taču, tā kā no šofera bija jūtama alkoholam raksturīgā smaka, pašvaldības policists uz notikuma vietu izsauca Ceļu policijas darbiniekus.  

Šajā brīdī, nojaušot, ka ir iekritis, centās mazināt alkometra rādījumu. Tā kā pašvaldības policisti viņam neļāva iet uz veikalu nopirkt kaut ko dzeramu, apturētais vadītājs atrada radošu veidu alkohola atšķaidīšanai.

FOTO: Ekrānuzņēmums no Degpunktā sižeta

"Vīrietis sāka ēst netīru sniegu no ielas. Brīvības ielā visu, ko uz ietves atrada, viņš sāka ēst. Viņš skaidroja, ka ir ļoti, ļoti izslāpis, bet, kad ieradās Ceļu policija, abos alkometra pūtienos izrādījās, ka ir virs 1 promiles," stāsta Gedominskis. 

Aizturētais vadītājs gan nebija mierā ar alkometra rādījumiem un teica, ka tiem nepiekrīt, tāpēc esot jāved uz ekspertīzi. Ne tas, ne arī sniega ēšana viņu no gaužām nepatīkama iznākuma nepaglāba - dzērājšoferis uz pieciem gadiem pazaudēja tiesības, ar kurām viņam bija ļauts vadīt ne tikai vieglo auto, bet arī kravas automašīnas, autobusus un traktorus, kā arī būs spiests samaksāt brangu naudas sodu, kurš var sasniegt 2000 eiro.

FOTO: Ekrānuzņēmums no Degpunktā sižeta
Uz augšu
Back