Droša skaistumkopšana pandēmijas apstākļos: kā jārīkojas pakalpojuma sniedzējam un saņēmējam?

Ilustratīvs foto. FOTO: Alliance Images, Shutterstock.

Nākamnedēļ, 1.martā, darbu atsākot atsevišķiem skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem, strādāt būs ļauts arī bārddziņiem, kuru klienti pakalpojumu saņemšanas laikā sejas masku varēs nelietot, piektdien žurnālistiem apliecināja Ekonomikas ministrijas (EM) Eiropas Savienības preču un pakalpojumu tirgus nodaļas vadītāja Jolanta Reinsone.

"Bārdas kopšana ir daļa no frizieru sniegtajiem pakalpojumiem, un atbilde ir, jā - šis pakalpojums ir atļauts. Tā kā bārdas kopšanu absolūti nav iespējams veikt ar klientam uzliktu masku, tad, šo procedūru veicot, sejas maskas nelietošana ir pieļaujama," teica Reinsone.

Tajā pašā laikā arī turpmāk nebūs atļauti kosmētiķu un skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzēju kosmetoloģijā pakalpojumu sniegšana.

Veselības inspekcijas Vides veselības nodaļas sabiedrības veselības analītiķe Šarlote Hāznere preses konferencē minēja, ka, veicot riska novērtēšanas analīzi, katrā skaistumkopšanas pakalpojumu grupā tika novērtēti inficēšanās riski. Katra skaistumkopšanas pakalpojumu grupa attiecīgi vērtēta kā zema, vidēja vai augsta riska grupa. Pakalpojumi, kuros to sniedzējiem ir tiešs kontakts ar klienta seju un sejas masku nav iespējams lietot abām pusēm, novērtēti kā augsta riska pakalpojumi, tādēļ pagaidām to sniegšana netika atļauta.

Vērtējot skaistumkopšanas pakalpojumu grupu inficēšanās riskus, ņemts vērā arī, kura grupa visefektīvāk pakļaujas ierobežojumiem, secinot, ka tie ir manikīra un pedikīra pakalpojumi, tādēļ šie pakalpojumi no 1.marta ir atļauti.

Savukārt, komentējot atļauju sākt darbu frizieriem, Hāznere atzīmēja, ka šie pakalpojumi ir ļoti būtiski un uzskatāmi par pirmās nepieciešamības pakalpojumiem sabiedrībai.

Ja epidemioloģiskā situācija valstī uzlabosies, kā nākamos varētu atļaut pirts, sāls istabu, peldbaseinu un solāriju pakalpojumus. Vēl pēc tam - pakalpojumus, kas ietver ķermeņa kopšanas procedūras, piemēram, masāžas.

"Visi lēmumi tiek veikti solīti pa solītim, lai nerastos apstākļi, kad jāatgriežas pie iepriekšējiem aizliegumiem. Respektīvi - pat pie pilnīgiem aizliegumiem. Tāpēc gan pakalpojumu sniedzējus, gan klientus mēs ļoti lūdzam būt atbildīgiem, un ievērot ierobežojums, kā arī, protams, izvērtēt atļauto pakalpojumu nepieciešamību," teica Hāznere.

Viņa arī atzina, - lai gan pašreizējā epidemioloģiskā situācija nav ļāvusi atsākt skaistumkopšanas nozares darbu pēc plānotā scenārija, grozījumi, kas no 1.marta atļaus strādāt atsevišķiem pakalpojumu sniedzējiem, esot pieņemti, ņemot vērā lielo sabiedrības aktivitāti un neatlaidību. 

Jau vēstīts, ka valdība otrdien, 23.februārī, vienojās, ka no 1.marta klātienē varēs saņemt friziera, manikīra, pedikīra un podologa pakalpojumus.

Pēc EM priekšlikuma, noteikumi "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai" papildināti ar prasībām skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem, nosakot specifiskas prasības, ko nepieciešams ievērot un nodrošināt, lai sniegtu drošus skaistumkopšanas pakalpojumus. Tostarp pakalpojuma sniedzējam būs pienākums par darbību paziņot Veselības inspekcijai.

Vienlaikus kosmētiķu un skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzēju kosmetoloģijā darbs joprojām nav atļauts. Tāpat klātienē nedrīkst strādāt arī pirtis.

Uz augšu
Back