Kravas transportlīdzekļos konstatē 162 000 kontrabandas cigarešu

Kravas vilcieni. Ilustratīvs foto. FOTO: Evija Trifanova/LETA

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes un Valsts robežsardzes amatpersonas, veicot kravas vilcienu un automašīnu kontroli, novērsušas 162 440 cigarešu jeb 8122 paciņu kontrabandu, aģentūru LETA informēja VID pārstāvji.

Cigaretes bija noslēptas vilcienu vagonos ar šķeldas kravām, kā arī vairākās slēptuvēs automašīnas kabīnē.

Tostarp ceturtdien, 25.februārī, Indras muitas kontroles punkta (MKP) muitas amatpersonas, veicot no Baltkrievijas iebraukuša vilciena skenējuma attēlu analīzi, konstatēja nedeklarētu preču pārvietošanu vagonā ar šķeldas kravu. Pārbaudot vagonu, Valsts robežsardzes darbinieki konstatēja no muitas kontroles slēptas cigaretes. Melnā polietilēna plēvē ietītajos iepakojumos bija 100 000 cigarešu jeb 5000 paciņas "Premjer" un "NZ Gold" ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Arī skenējot citu vilciena sastāvu, Indras MKP muitas amatpersonas konstatēja, ka vagonā ar šķeldas kravu ir paslēptas cigaretes. Veicot vagona kontroli sadarbībā ar Valsts robežsardzes amatpersonām, izņemti kopumā 49 900 cigarešu jeb 2495 paciņas "Premjer" un "NZ Gold".

Savukārt Silenes MKP muitas amatpersonas 25.februārī, veicot no Baltkrievijas iebraukušas kravas automašīnas kontroli, konstatēja, ka kabīnē aiz apšuvuma, priekšējā panelī, zem sēdekļa un transportlīdzekļa vadītāja guļvietas matracī ir paslēptas cigaretes. Slēptuvēs atradās 12 540 cigarešu jeb 627 paciņas "Premjer", "Camel", "Winston" un "NZ Gold" ar Baltkrievijas akcīzes markām un bez akcīzes markām.

Muitas kontroles laikā, konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietu materiāli tiek nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesu sākšanu.

Uz augšu
Back