Ukraina no Polijas atsauc divus kontrabandā apsūdzētus diplomātus

Ilustratīvs attēls FOTO: EPA/Scanpix

Ukraina atsauc no Polijas divus diplomātus saistībā ar apsūdzībām par mēģinājumu Polijā kontrabandas ceļā ievest zeltu, naudu un cigaretes, pirmdien pavēstīja Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba.

"Vakar divus Ukrainas vēstniecības Polijā darbiniekus pieķēra ar visiem pierādījumiem - viņi tika aizturēti uz robežas, mēģinot dienesta auto no Ukrainas izvest lielu valūtas summu, daudz zelta un kontrabandas cigarešu. Ārlietu ministrijai šis ir kliedzošs gadījums," sociālajā tīklā "Facebook" atzina ministrs.

Kuleba pieņēmis lēmumu abus līdzstrādniekus atsaukt no ilgstošā ārvalstu komandējuma.

"Korupcija ir visur, kur ir cilvēki. Atšķirība ir tikai tajā, vai tā tiek pieciesta. Ārlietu ministrijā tā netiek. Es nekad nepiesegšu neliešus, kas uzskata, ka var izmantot diplomātisko statusu nevis lai kalpotu valstij un cilvēkiem, bet personīgās bagātības vairošanai nelikumīgā ceļā," norādīja ministrs.

Diplomāti mēģinājuši kontrabandas ceļā izvest 16 kilogramus zelta, 90 000 cigarešu paciņu, kā arī prāvas summas skaidrā naudā, Kijevā pavēstīja Nacionālais Izmeklēšanas birojs (DBR). Auto atrasti 140 000 ASV dolāru un 67 000 eiro.

Ja diplomātu vaina tiks pierādīta, viņiem draudu līdz 5000 eiro liels naudassods.

Uz augšu
Back