Raidījums "Aizliegtais paņēmiens" pēta, cik reāla ir ceļošana pandēmijas laikā

Police controls drivers on a road in Lapinjärvi, Finland, on April 6, 2020 as the Finnish army has set up roadblocks on all routes that connect Helsinki (Uusimaa region) with the rest of the country to prevent people from travelling and spreading the novel coronavirus. (Photo by Heikki Saukkomaa / Lehtikuva / AFP) / Finland OUT FOTO: HEIKKI SAUKKOMAA/AFP

Daudzi iedzīvotāji ekspertu aicinājumus atturēties no nesvarīgiem ceļojumiem ignorē, un arī ceļojumu aģentūras turpina piedāvāt braucienus uz trešajām valstīm, noskaidro LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens”.

No Latvijas tiešo reisu ar trešajām valstīm nav, taču ar nacionālo aviokompāniju “airBaltic” iespējams doties uz vairākām Eiropas lidostām, piemēram, Amsterdamu, Frankfurti, Minheni, no kurienes savukārt var nokļūt uz vairākiem citiem galamērķiem.

Satiksmes ministrija jau kopš novembra esot uzstājusi, ka šie lidojumi – uz trešajām valstīm – ir jāatļauj.

Civilās aviācijas aģentūra vēl brīdina, ka, ceļojot un lidojot šobrīd uz savu galvu, ir augsti iesprūšanas riski, jo dažādu valstu ieceļošanas un izceļošanas nosacījumi mainās ļoti bieži. 

Jāpiebilst, ka ieceļot Latvijā var tikai ar būtisku iemeslu – darbs, mācības, ģimenes apvienošana, dažādu medicīnisko pakalpojumu saņemšana, tranzīts, nepilngadīgo pārvadāšana, kā arī atgriešanās pastāvīgajā dzīvesvietā.

Jaunāko raidījuma "Aizliegtais paņēmiens" epizodi skaties ŠEIT.

Uz augšu
Back