Vēsturisks sasniegums: Latvijas uzņēmums pirmo reizi nonāk prestižā FT reitinga augšgalā

FOTO: Reuters / Scanpix

Latvijā dibinātais finanšu tehnoloģiju uzņēmums “Sun Finance” ierindots 2. pozīcijā prestižā biznesa medija “Financial Times” reitingā, kur apkopotas TOP 1000 visstraujāk augošās Eiropas kompānijas. Tādējādi pirmo reizi vēsturē uzņēmumam no Latvijas izdevies sasniegt saraksta pirmo piecdesmitnieku. 

Lielbritānijas prestižā biznesa laikraksta “Financial Times” ikgadēji publicētajā reitingā iekļauti 1000 visstraujāk augošie uzņēmumi Eiropā, kas pēdējo četru gadu laikā spējuši organiski uzrādīt vislielāko kopējo ieņēmumu pieaugumu.

Attiecīgajā periodā “Sun Finance” ieņēmumu rādītājs pieaudzis par aptuveni 619 reizēm jeb 61837,8%. 

“Ņemot vērā, ka Eiropā ir tūkstošiem veiksmīgu un inovatīvu kompāniju, mēs esam ārkārtīgi priecīgi saņemt atzinību šāda līmeņa konkurencē. Kopš uzņēmuma pirmsākumiem vienmēr esam domājuši globālā kontekstā, ko apliecina straujā izaugsme no trīs darbiniekiem līdz 750 cilvēku komandai 7 valstīs un sasniegtais apgrozījums virs 100 miljoniem eiro ceturtajā darbības gadā. Fakts, ka esam pamanīti starptautiskajā biznesa arēnā, ir ārkārtīgi apjomīga komandas darba un izvēlētās stratēģijas rezultāts,” komentē “Sun Finance” vadītājs un dibinātājs Toms Jurjevs. 

FOTO: Publicitātes foto

Visstraujāk augošo uzņēmumu pirmo piecdesmitnieku līdz šim no Baltijas valstīm ir izdevies sasniegt tikai vienai kompānijai. 2019. un 2020. gadā trešajā vietā ierindojās gan pasaulē, gan Latvijā atpazīstamais igauņu tehnoloģiju uzņēmums “Bolt”, kas šogad ieņem 16. pozīciju. Turpretī Lietuva reitinga augšgalā vēl nav iekļuvusi.

Tas nozīmē, “Sun Finance” ar topa 2. vietu uzrāda visu laiku augstāko sasniegumu starp visām Baltijas valstīm.

 “Protams, esam priecīgi nest arī Latvijas vārdu pasaulē. Ceram, ka “Sun Finance” piemērs iedvesmos citus Latvijas uzņēmumus, kā arī pievērsīs pasaules investoru uzmanību mūsu valstij,” komentē Jurjevs.

Lai iekļūtu reitingā, uzņēmuma ieņēmumiem pirmajā darbības gadā vajadzēja pārsniegt vismaz 100 000 eiro. Vienlaikus ieņēmumu pieaugumu bija nepieciešams uzrādīt kā organisku, savukārt uzņēmuma galvenajam birojam jāatrodas Eiropā. Kompānijas, kas atbilda šādiem kritērijiem, pretendēja ierindoties sarakstā “FT 1000”. 

Saraksta apkopojums izveidots sadarbībā ar tirgus pētījumu kompānijas “Statista” datiem. Reitingā tiek pievērsta uzmanība konkrētā perioda finanšu rādītājiem, kas uzrādīti, piedāvājot pakalpojumus un pārdodot produktus. 

“Sun Finance” ir Rīgā dibināts finanšu tehnoloģiju uzņēmums. Uzņēmums strādā kā tiešsaistes patērētāju finansēšanas platforma septiņās valstīs, trīs kontinentos, savukārt centrālais birojs atrodas Rīgā. “Sun Finance” šobrīd ir vairāk nekā 4,3 miljons reģistrētu klientu un kopš darbības uzsākšanas aizdevumos izsniegti vairāk nekā 800 miljoni eiro. “Sun Finance” nodarbina vairāk nekā 750 darbinieku, no kuriem 148 strādā uzņēmuma centrālajā birojā Rīgā. 

Uz augšu
Back